Najpiękniejsze pieśni chóralne w hołdzie św. Janowi Pawłowi i św. Janowi z Dukli wybrzmiały podczas XXIII Przeglądu Chórów Kościelnych i Cerkiewnych w Sanktuarium św. Jana z Dukli.
Już po raz XXIII odbył się Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych w Sanktuarium św. Jana z Dukli - klasztor OO. Bernardynów w Dukli. Zaproszeni goście mieli okazję w niedzielne popołudnie (2 czerwca) obejrzeć prezentację przypominającą jakie znaczenie miały słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego, Jego cytaty są ponadczasowe i towarzyszą nam zarówno w życiu codziennym jak i podczas podniosłych uroczystości.

Przegląd rozpoczął się występem Huberta Piękosia, ucznia V klasy SP w Moderówce, laureata i uczestnika wielu konkursów na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, który zaśpiewał "Barkę" ulubioną pieśń św. Jana Pawła II.
W tym roku zaproszenie do udziału w przeglądzie przyjęło cztery chóry. Jako pierwszy zaprezentował się Chór Chorus z Korczyny. Następnie wystąpił Chór "Impresja" z Łączek Jagiellońskich, Chór "Koloryt" z Rymanowa. Przegląd chórów zakończył występ Parafialnego Chóru "Canto Divino" z Krościenka Wyżnego.

Publiczność brawami nagrodziła wszystkie wystąpienia. Starosta Jan Pelczar w swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń organizowanych z okazji rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na ziemi krośnieńskiej i dukielskiej. Na pamiątkę tej niepowtarzalnej wizyty obchodzimy po raz 27 przegląd chórów kościelnych i cerkiewnych. Przekazał gratulacje i podziękowania Ojcu Gwardianowi, władzom gminy Dukla oraz wszystkim chórom, które przyjęły zaproszenie i wystąpiły podczas przeglądu.

Dyrygenci i kierownicy chórów otrzymali pamiątkowe statuetki i bukiety kwiatów, które wręczali starosta Jan Pelczar, burmistrz Dukli Krystyna Andruch i kustosz sanktuarium Fabian Wikiera.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.