Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do Sądu Okręgowego w Krośnie akt oskarżenia przeciwko Tadeuszowi P. Mężczyźnie zarzucono popełnienie najcięższych zbrodni.
Prokuratura Okręgowa w Krakowie zarzuciła Tadeuszowi P. (byłemu milicjantowi i policjantowi) popełnienie łącznie siedmiu przestępstw, w tym dwa zabójstwa oraz usiłowanie tej zbrodni. Śledztwo zostało wszczęte końcem 2020 roku. W jego trakcie zatrzymany został Tadeusz P. W listopadzie 2022 roku usłyszał zarzuty podwójnego zabójstwa i usiłowania zabójstwa. 65-letni obecnie mężczyzna przebywa w areszcie tymczasowym.

W komunikacie Prokuratury Okręgowej w Krakowie czytamy, że pierwszym chronologicznie czynem, o który oskarżony został Tadeusz P. jest pozbawienie życia milicjanta Krzysztofa P. poprzez jego utopienie w Jeziorze Solińskim w nocy z 12 na 13 grudnia 1985 roku w Polańczyku. Kolejnym czynem z tej najpoważniejszej kategorii, którego w ocenie prokuratury dopuścił się Tadeusz P. jest zabójstwo poprzez uduszenie dziennikarza Marka P. z Sanoka na przełomie kwietnia i maja 1997 roku w Wołkowyi (gm. Solina)

Oskarżonemu zarzucono nadto usiłowanie zabójstwa Ewy P. poprzez dodawanie trucizn do jej napojów.

- Kulminacją usiłowania było zaś wstrzyknięcie do jej papierosów rtęci w śmiertelnej dawce w listopadzie 2016 roku. Pokrzywdzoną przed śmiercią uchroniła jedynie własna ostrożność - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Tadeuszowi P. zarzucono także popełnienie przestępstw penalizowanych przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz czynów przeciwko wiarygodności dokumentów.

Oskarżony od dnia zatrzymania pozostaje tymczasowo aresztowany.

Za zarzucane przestępstwa Tadeuszowi P. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.