Uczniowie Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie odbyli praktyki w Hiszpanii.
Od 6 do 31 maja dwunastu uczniów i uczennic klas czwartych technikum architektury krajobrazu i technikum budownictwa z Zespołu Szkół Architektoniczno-Budowlanych w Krośnie realizowało swoje miesięczne praktyki zawodowe w stolicy Andaluzji, Sewilii.

Uczniowie nabywali kompetencje zawodowe, językowe i społeczne pracując w realnych warunkach pracy w międzynarodowym środowisku.
Uczniowie i uczennice technikum architektury krajobrazu pracowali w czterech przedsiębiorstwach zajmujących się pielęgnacją zieleni w różnych miejscach Sewilli - prywatnych ogrodach przydomowych, restauracjach, osiedlach mieszkaniowych, a nawet na sewilskim stadionie piłkarskim.

Uczennice technikum budownictwa pracowały w dwóch przedsiębiorstwach remontowo-budowlanych i zajmowały się przede wszystkim nakładaniem tynków i gipsów oraz malowaniem ścian. Oprócz typowych prac zawodowych nasi praktykanci ćwiczyli komunikację w języku angielskim i uczyli się także porozumiewać w języku hiszpańskim.

uczniowie z Budowlanki

Popołudniami i w weekendy mieli czas na odpoczynek i zwiedzanie miasta. Zwiedzili m.in. Kadyks, założone przez Fenicjan około 1100 p.n.e. najstarsze miasto w tej części Europy, Ronda miasto
w skałach oraz liczne atrakcje Sewilli, Katedrę Najświętszej Marii Panny i pałac królewski Alkazar wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Plac Hiszpański, dzielnicę flamenco i ceramiki Triana oraz liczne parki i ogrody Sewilli.

Pobyt uczniów w Hiszpanii możliwy był dzięki realizacji w szkole kolejnego projektu unijnego, który uzyskał dofinansowanie ze środków funduszy europejskich. Szkoła ubiega się o dofinasowania już od 9 lat i dzięki uzyskanym funduszom do tej pory 150 uczniów szkoły uczyło się zawodu poza granicami Polski. Niniejszy projekt pozwoli na realizację praktyki zawodowej kolejnej grupie 15 uczniów w październiku b.r. również w Hiszpanii.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.