Uczniowie szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Bajkowo-Filmowej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. ks. Stanisława Szpetnara.
Dzisiaj (5 czerwca) w ZSP nr 2 Krośnie, czyli popularnym "Szpetnarze" zorganizowana została II edycja międzyszkolnego konkursu piosenki. Uczestników konkursu powitał dyrektor szkoły Bogdan Skotnicki.

- W tym roku zaprosiliśmy młodych, utalentowanych artystów, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Krosna i okolic. Tym razem motywem przewodnim był świat bajek i filmów - powiedziała Iwona Milczek-Hejnar z ZSP nr 2, która wspólnie z Joanna Munią odpowiadały za stronę organizacyjną konkursu.

Konkurs piosenki bajkowo-filmowej w Szpetnarze

Umiejętności wokalne wykonawców oceniało trzyosobowe jury: Mariola Rybczak (dyrygent Chóru "Echo" z Krosna - przewodnicząca), Bogusław Pacek (Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce) i Aleksandra Poliszak (muzyk, wokalistka, nauczyciel śpiewu).

Konkurs piosenki bajkowo-filmowej w Szpetnarze

W kategorii "szkoły podstawowe" pierwsze miejsce wyśpiewała Julia Zygmunt (SP w Lubatowej). Jurorzy zdecydowali, że trzy równorzędne drugie miejsca przypadły Julii Szepieniec (SP w Posadzie Górnej), Annie Ziajka (SP w Posadzie Górnej) i zespołowi "Dysonans" z SP nr 4 w Krośnie. Przyznano również trzy równorzędne trzecie miejsca dla: Zofii Zajdel (SP w Miejscu Piastowym), Kamili Zajdel (Szkoła Muzyczna w Krośnie) i zespołu "Varia" z SP nr 8 w Krośnie. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Maja Penar (SP w Posadzie Górnej), Julia Deptuch (SP w Posadzie Górnej) oraz duet Julia i Oliwia Urbanik (SP w Posadzie Górnej) W tej kategorii wzięły również udział Milena Gonet (SP nr 8 w Krośnie) i Bacher (SP nr 8 w Krośnie).

Konkurs piosenki bajkowo-filmowej w Szpetnarze

W kategorii "szkoły ponadpodstawowe" zwyciężył duet Karolina Fiedeń (ZSP nr 2 w Krośnie) i Kamila Zajdel (Szkoła Muzyczna w Krośnie). Drugie miejsce przypadło duetowi Dagmara Woźniak i Julia Pelczar (II LO w Krośnie), miejsce trzecie Annie Kopacz (II LO w Krośnie), a wyróżnienie Karolinie Fiedeń (ZSP nr 2 w Krośnie).

Konkurs piosenki bajkowo-filmowej w Szpetnarze

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy w swoich kategoriach puchary i voucher na realizację nagrania piosenki i teledysku w studiu nagrań "Tymoteusz Studio".
W przerwach między występami zaprezentowały się dziewczyny ze szkolnego zespołu cheerleaderek.
Konkurs prowadziły Wiktoria Godek i Magdalena Adamska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.