Dyrekcja, nauczyciele oraz Rady Rodziców Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Króla Maciusia Pierwszego i Szkoły Podstawowej nr 10 w Krośnie zapraszają w sobotę (8 czerwca) na festyn rodzinny. Czeka wiele atrakcji.
Festyn Rodzinny "Ale wkoło jest wesoło" odbędzie się w najbliższą sobotę (8 czerwca) w godz. 10.00-13.00.na terenie Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Krośnie.

Impreza jest wspólną inicjatywą Grona Pedagogicznego oraz Rad Rodziców działających przy Przedszkolu Miejskim nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 10, a jej celem jest integracja nie tylko społeczności szkolno-przedszkolnej, ale i mieszkańców Krosna.

- To próba powrotu do dawnej szkolnej tradycji, gdy na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 organizowane były Rodzinne Festyny Osiedlowe. Impreza ma charakter otwarty - będzie okazją do wspaniałego spędzenia czasu - obejrzenia występów wychowanków przedszkola oraz uczniów szkoły, skorzystania z darmowych - sfinansowanych przez Radę Rodziców atrakcji w postaci dmuchanego placu zabaw, pokazu baniek mydlanych i animacji, wzięcia udziału w rozgrywkach sportowych i rodzinnych grach zręcznościowych. Dla wszystkich uczestników rozgrywek, bez względu na ich wyniki, przewidziane zostały drobne nagrody - mówi Gabriela Wróbel, dyrektor MZS nr 1 Krośnie (PM nr 2 i SP nr 10).

Będzie można skorzystać z zabaw z edukacyjnym robotem Emysem - prowadzonych przez Playgroup, wykonać zdjęcie na pamiątkowej fotościance lub w towarzystwie Białego Misia. W planach jest także wiele kreatywnych prac plastycznych.

- Między innymi włączymy się do akcji dziergania w miejscach publicznych, gdyż dzień 8 czerwca jest Światowym Dniem Dziergania w Miejscach Publicznych. Będziemy wykonywać biżuterię z koralików i papierowy mural - dodaje dyrektor Gabriela Wróbel.

Podczas festynu będzie można skorzystać ze słodkiego bufetu oraz grilla - nawet z możliwością tradycyjnego upieczenia kiełbasy na patyku. Planowany jest także kiermasz książek, podczas którego możliwy będzie zakup ciekawych pozycji książkowych, a także pokaz sprzętu strażackiego.

piknik w Krośnie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.