Tragiczny finał poszukiwań Jerzego Krzanowskiego. Policja potwierdziła odnalezienie ciała mężczyzny.
- Poszukiwania mieszkańca Krościenka Wyżnego zostały zakończone. Około godz. 1 ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny. Potwierdzono, że nieżyjący to zaginiony 54-latek - poinformował w piątkowy poranek podkom. Paweł Buczyński z Komendy miejskiej Policji w Krośnie.

Policja nie podała okoliczności śmierci. - Decyzją prokuratora, ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych - dodał podkom. Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Jerzy Krzanowski był współzałożyciel firmy Nowy Styl, Fundacji im. Janusza Korczaka, organizatorem corocznego balu noworocznego dla dzieci z Domów Dziecka i ośrodków wychowawczych. W przeszłości wraz z bratem Adamem znajdował się na liście 100 najbogatszych Polaków.

[AKTUALIZACJA]


Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 54-letni mężczyzna miał się udać w godzinach porannych w kierunku lasu. Po zgłoszeniu zaginięcia, z uwagi na fakt, iż zachodziło podejrzenie, że może znajdować się w sytuacji zagrażającej życiu rozpoczęto poszukiwania. Brali w niej udział policjanci, strażacy z PSP i OSP, grupa ratowniczo - poszukiwawcza Legion Gerarda oraz ratownicy GOPR z psem. Dzisiaj po północy pies odnalazł miejsce, gdzie znajdowały się zwłoki mężczyzny.

- Potwierdzono, iż jest to zaginiony mieszkaniec Krościenka Wyżnego. Obecnie prowadzone są czynności mające ustalić okoliczności tego zdarzenia. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych - poinformował prokurator Tomasz Lorenc, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie.

~Jk

07-06-2024 11:16 0 17

Straszne
Kondolencje dla rodziny
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.