Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi mieszczący się tam plac zabaw zyskał nowe bogate wyposażenie i tym samym uległ znacznej poprawie.
Plac zabaw zlokalizowany przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaszczwi zyskał nowe bogate wyposażenie i tym samym znacznej poprawie uległa jego funkcjonalność oraz estetyka. Powstał tutaj obiekt dedykowany dzieciom i młodzieży oparty na eko-edukacji i wypoczynku bliżej natury.

Zakres przedsięwzięcia obejmował doposażenie placu zabaw o obiekty małej architektury rekreacyjnej, takie jak m.in. huśtawka, karuzela, ławkostoły, ławki z oparciem, żagiel zacieniający, skrzynki na warzywa, zbiorniki na deszczówkę, ponadto wykonano nasadzenia zieleni i utwardzono teren pod miejsce wypoczynku. Obiektu strzeże kompletny system monitoringu.

W rezultacie powstał proekologiczny przestrzenny plac, który będzie służył głównie naszym młodym mieszkańcom, umożliwi rekreację, aktywność ruchową, spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, prowadzenie warsztatów edukacyjnych i pikników ekologicznych, organizowanie zabaw, zajęć rekreacyjnych i integracyjnych na świeżym powietrzu, a także wydarzeń o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i edukacyjnym.

Wartość tej inwestycji to 132 469,77 zł przy znacznym wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w kwocie 77 696,00 zł, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Kraina Nafty".

~Tomek

09-06-2024 19:37 0 0

Zanim się będziecie chwalić to posłuchajcie opinii rodziców i nauczycielek i opiekunek. Totalny niewypał! A do tego jak teraz wyorają sadzawkę i zniszczą park obok to dzieci nie będą miały już wcale gdzie się podziać. Ale nowa władza tego nie widzi
Odpowiedz

~dobra zmiana

09-06-2024 10:39 0 0

To już kolejny remont tego placu. Dobrze że jest nowy burmistrz to nie będzie realizował konkretnie wyznaczone mu przez Radę zadania.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.