Wiele atrakcji i niespodzianek czekało w niedzielne popołudnie na dzieci, które zawitały do Rymanowa-Zdroju. Wszystko za sprawą Uzdrowiska Rymanów S.A., które przygotowało dla najmłodszych Dzień Dziecka w Podkarpackiej Stolicy Dzieci.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła kolejna już edycja imprezy z okazji Dnia Dziecka zorganizowanej (9 czerwca) w Rymanowie-Zdroju przez Uzdrowisko Rymanów S.A.

Tegoroczny Dzień Dziecka w Podkarpackiej Stolicy Dzieci rozpoczął przemarsz korowodu prowadzonego przez mażoretki Aria z Haczowa sprzed Pijalni Wód Mineralnych pod scenę w Parku Zdrojowym w Rymanowie-Zdroju.
Uczestników imprezy powitała prezes Uzdrowiska Rymanów S.A. Małgorzata Szeliga. Szczególne słowa powitania skierowała do najważniejszych gości, czyli dzieci, które w niedzielne popołudnie odwiedziły Rymanów-Zdrój.

piknik w Rymanowie

- Życzę Wam wielu powodów do radości i uśmiechu, a na co dzień nowych niezapomnianych wrażeń. Niech Wasze dzieciństwo będzie beztroskie i kolorowe. Rodzicom życzę wielu wspólnych i radosnych chwili z dziećmi. Niech każdy dzień, zarówno dla dzieci, jak i rodziców będzie wspaniałą życiową przygodą - powiedziała Małgorzata Szeliga, która oficjalnie otworzyła imprezę wspólnie z uczniami ze Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie-Zdroju.

Prezes wręczyła też uczestniczącym w spotkaniu gościom statuetki za okazywaną pomoc i wsparcie. Uhonorowani nimi w tym roku zostali: były senator i europoseł Stanisław Ożóg, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, wiceprzewodnicząca Sejmiku Joanna Bril, podkarpacki wicekurator oświaty Dariusz Półćwiartek, burmistrz Rymanowa Grzegorz Wołczański, były burmistrz Rymanowa Wojciech Farbaniec. W imieniu Rady Nadzorczej Uzdrowiska Rymanów S.A. statuetkę odebrał Janusz Kilar.

Gośćmi Dnia Dziecka w Rymanowie-Zdroju byli również między innymi poseł Piotr Babinetz, przewodniczący Rady Miejskiej w Rymanowie Józef Kijowski, wiceburmistrz Rymanowa dr Beata Suwała-Szczechowska, zastępca komendanta miejskiego policji w Krośnie mł. insp. Marek Śliwiński, komendant Komisariatu Policji w Rymanowie nadkom. Witold Podlaszczak.

piknik w Rymanowie

W trakcie dzisiejszej imprezy nie mogło zabraknąć słodkiej niespodzianki dla najmłodszych. Tort gigant został przygotowany przez Cukiernię Mistrzowską Roberta Wołczańskiego. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny "Dziecko przyjacielem dziecka".

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników pikniku, w tym między innymi gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, fotobudkę, występy dzieci ze Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie-Zdroju oraz młodych artystów z Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie. Z przedstawieniem teatralnym "Rzepka" Ja Brzechwy wystąpili rodzice wraz z dziećmi z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia w Rymanowie-Zdroju.

dzień dziecka w Rymanowie

Nie mogło zabraknąć też pokazów służb mundurowych (policja, straż pożarna, służba więzienna) i motocykli Sherwood Riders Jedlicze, prezentacji żużlowców i motocykli Cellfast Wilki Krosno. Stoisko miało również między innymi Nadleśnictwo Rymanów, Województwo Podkarpackie i Uzdrowisko Rymanów S.A., Ośrodek Wyszkolenia Psów Sportowych i Użytkowych, Aktiv Pro. Tradycyjne potrawy przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Króliku Polskim. Pokaz strojów historycznych z końca XIX i początku XX wieku przygotowała Grupa Rekonstrukcji Historycznej 1 Pułku Piechoty I Brygady Legionów Polskich.

Na szczęśliwców czekały też koszulki Kai Rysz, kolarki szosowej pochodzącej z Rymanowa-Zdroju, ścigającej się w wyścigach kolarskich na całym świecie.
Gwiazdą wieczoru był zespół "Pogwizdani" z Łącka, a Dzień Dziecka w Podkarpackiej Stolicy Dzieci zakończyła kolejna atrakcja dla dzieci - lot balonem na uwięzi.
Imprezę prowadzili Aleksandra Krukar i Szymon Kielar.

Jednym z patronów medialnych był portal terazKrosno.pl

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.