W Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania z Jolantą Jarecką.
Przygody Łasicy Dmytro, który przemierza Karpaty i Bieszczady w poszukiwaniu zaginionego żubra Pulpita… - to główny temat spotkań z Jolą Jarecką, które odbyły się w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w dniu 10 czerwca br. z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Krośnie.

Inspiracją do rozmowy z młodymi czytelnikami była książka Jolanty Jareckiej pt. "Wyszymory i inne bieszczadzkie stwory czyli o tym jak Łasica Dmytro prowadził dziennikarskie śledztwo w Karpatach" z ilustracjami Marianny Oklejak. Dmytro na swojej drodze spotyka niesamowite zwierzęta, leśne stworzenia Wyszymory i słucha wielu ciekawych opowieści m.in. nawiązujących do przeszłości regionu, którym wędruje.
Dlatego opisana w książce historia była okazją do przekazania dzieciom informacji o tym kim byli Łemkowie i Bojkowie, co to jest soroczka, krywulka, chyża czy skąd się wzięła nazwa Bieszczady.

spotkanie w KBP

Jola Jarecka jest pisarką, poetką, w swoim dotychczasowym dorobku ma wiersze, opowiadania, powieści dla dzieci i dorosłych. Animatorka kultury, reżyserka teatralna, swoje życie związała z Bieszczadami, gdzie w Zatwarnicy współtworzy Kino Końkret - jedyne w swoim rodzaju kino studyjne w dawnym parku konnym. Jak sama mówi "zaprzedała duszę Bieszczadom". Mieszkająca w Zatwarnicy autorka, oprócz książek dla dzieci, napisała również książki dla dorosłych, m.in. "Zawieszenie", "Historia wysiedlonych", "Hylaty", "Truchło", "Wykreślanki".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.