Reprezentanci krośnieńskiej komendy policji zajęli trzecie miejsce w wojewódzkim finale turnieju par patrolowych.
12 czerwca na terenie obiektów szkoleniowych Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie odbył się wojewódzki finał turnieju par patrolowych "Patrol Roku 2024". W zawodach uczestniczyli najlepsi policjanci prewencji garnizonu. Krośnieńską komendę reprezentował sierż. Kamil Pąprowicz i post. Szymon Kalinowski. Opiekunem drużyny był kom. Grzegorz Lisowski Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Krośnie.

Krosnieńscy policjanci w finale Patrol Roku 2024

Turniejowe zmagania obejmowały zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i konkurencje sprawnościowe. Test wiedzy zawodowej obejmował m.in. znajomość zasad pełnienia służby patrolowej, użycia środków przymusu bezpośredniego oraz przepisów prawa karnego i wykroczeń. Konkursowe jury oceniało również poziom wyszkolenia strzeleckiego funkcjonariuszy, a także ich sprawność fizyczną na policyjnym torze przeszkód.

Krosnieńscy policjanci w finale Patrol Roku 2024

W wojewódzkim finale wystąpiło 21 duetów patrolowych. Krośnieńscy policjanci zwyciężyli w konkurencjach sprawnościowych. Ponadto zajęli drugie miejsce w teście wiedzy zawodowej i trzecie - w rywalizacji na strzelnicy. W klasyfikacji generalnej ustąpili pola jedynie policjantom z Ustrzyk Dolnych i Stalowej Woli.

Krosnieńscy policjanci w finale Patrol Roku 2024

W uroczystości dekoracji finalistów uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podinsp. Piotr Stępka. Przedstawiciele dwóch zwycięskich zespołów będą reprezentować podkarpacki garnizon w ogólnopolskim finale konkursu "Patrol Roku 2024".

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.