Funkcjonariusz celno-skarbowy zatrzymany na gorącym uczynku. Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie.
3 czerwca funkcjonariusze Podkarpackiego Wydziału Terenowego Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali dwóch mężczyzn, w tym funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej, na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa korupcyjnego na terenie Drogowego Przejścia Granicznego w Krościenku.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie, Marta Kolendowska-Matejczuk, zatrzymanie było efektem czynności operacyjno-rozpoznawczych, które pozwoliły na zgromadzenie dowodów wskazujących na niezgodną z prawem działalność funkcjonariusza publicznego. - Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, która prowadzi w tej sprawie śledztwo - wyjaśnia rzecznik.

Funkcjonariuszowi przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa korupcyjnego - przyjęcia korzyści majątkowej, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej, za co może grozić do 10 lat więzienia.

- Sąd Rejonowy w Krośnie na wniosek prokuratora zastosował wobec funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - informuje Marta Kolendowska-Matejczuk. Sprawa ma charakter rozwojowy, a dalsze informacje nie będą udzielane ze względu na dobro śledztwa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.