XIV Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka" odbył się w minioną sobotę w Jedliczu.
W sobotę (15 czerwca) w Jedliczu odbył się XIV Ogólnopolski Bieg Uliczny "Jedlicka Siódemka". Tradycyjnie na inaugurację imprezy odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział łącznie 60 zawodników w kategoriach od przedszkolaka do klasy 8 szkoły podstawowej. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zawodnicy do samego końca dzielnie walczyli o miejsce na podium, oczywiście w duchu fair-play.

bieg w Jedliczu

Nie zabrakło również miejsca na radość i dobrą zabawę. Każdy kto dobiegł na metę otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki upominek, natomiast najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary. Nagrody wręczali Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jedliczu Pani Anna Kwiatkowska oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Pan Wojciech Florczak.

Po emocjach związanych z biegami dzieci, przyszedł czas na "danie główne". O godzinie 17.00 wystartowało 137 zawodników i zawodniczek w biegu głównym, a pięć minut później 22 zawodników i zawodniczek w marszu nordic walking.

Łącznie na trasie do rywalizacji stanęło 159 zawodników i zawodniczek. W uroczystym otwarciu oraz wręczeniu nagród "Jedlickiej Siódemki" uczestniczyli: Anna Kwiatkowska - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jedliczu, Wojciech Florczak - Dyrektor GOSiR Jedlicze oraz Piotr Bril - Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze - Radny Powiatu Krośnieńskiego.

XIV Ogólnopolski Bieg Uliczny w Jedliczu

Warunki dla biegaczy w tym dniu okazały się dość trudne. Piękna słoneczna pogoda i dość wysoka temperatura nie była ich sprzymierzeńcem. W tych okolicznościach na 7 kilometrowej trasie najlepiej poradził sobie Łukasz Jaumień GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl, który z czasem 20:19.51 wbiegł na metę jako pierwszy, drugi na mecie zameldował się Wojciech Pelczar GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl, w czasie 20:36.45, a trzeci był Marcel Bytnar. Jego czas to 21:16:14. Ciekawostką jest fakt, że w porównaniu z rokiem ubiegłym panowie na dwóch pierwszych miejscach zamienili się miejscami. W zeszłym roku wygrał Pan Wojciech, który w tym roku musiał uznać wyższość Pana Łukasza.

Wśród kobiet z czasem 24:53.77 triumfowała Marta Prajzner z Krościenka Wyżnego przed Moniką Fundanicz Team Florek 25:26.18 i Patrycją Zych z Korczyny, która wbiegła na metę w czasie 26:08.61.

bieg w Jedliczu

Natomiast w marszu nordic walking wśród mężczyzn klasyfikacja przedstawiała się następująco. Zwyciężył Marcin Michalec KKB MOSiR Krosno (37:09.48), przed Jakubem Krawczykiem (42:59.11) i Marcinem Kobalem reprezentującym klub Błękitni Żeglce (43:22.08). Wśród pań zwyciężyła Paula Pasterczyk MUKS Podkarpacie Jedlicze (51:35.26).

Najlepszą Jedliczanką okazała się Jadwiga Bryś, a Jedliczaninem Robert Gleń. Najmłodszym uczestnikiem biegu był Dorian Kobak z Jedlicza, natomiast najstarszym Jan Ostrowski z Korczyny.

~uczestnik

19-06-2024 22:15 4 2

Wysoki poziom sportowy, wszystko było w porządku. Dziekuje organizatorowi Panu Brilowi. Za rok tez przyjadę.
Odpowiedz

~Marian

18-06-2024 13:07 6 5

Biegi świetnie zorganizowane. Barwo dla Pana Brila.
Odpowiedz

~sportowiec

17-06-2024 22:38 4 4

Piękna biegowa impreza zorganizowana po raz 14. To że jedlicka 7 odbywa się od tylu lat to zasługa Pana Piotra Brila, miejscowego nauczyciela WF, sympatyka biegów. Żal tylko patrzeć jak pod tą inicjatywę podpina się dyr. GOSiR. Ten bieg powinien być organizowany tak jak przed laty czyli przez MUKS Podkarpacie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.