W środę, 19 czerwca, na obiektach Kompleksu Boisk Sportowych w Chorkówce odbyła się V Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego.
W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 wychowanków z 25 placówek z Podkarpacia, reprezentujących m.in. Krosno, Rzeszów, Przemyśl, Stalową Wolę, Strzyżów, Miejsce Piastowe oraz Radymno. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Aktywni Razem, współpracujące z Domem Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem oraz wolontariuszami Orlen Oil w Jedliczu. Do pomocy włączyły się również członkinie "Babskiego Młynu".

Spartakiada jest corocznym wydarzeniem mającym na celu integrację dzieci i młodzieży z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W rywalizacji sportowej wzięli udział uczestnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe oraz w konkurencjach biegowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Co więcej, organizatorzy zaprosili do rywalizacji również opiekunów placówek.

V Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Chorkówce

Prezes Stowarzyszenia Aktywni Razem, Marcin Józefowicz, podkreślał znaczenie Spartakiady jako ważnego wydarzenia integracyjnego dla wychowanków domów dziecka. - To jest wielkie święto dla wszystkich wychowanków, którzy przebywają w domach dziecka. Piękna integracja ich wszystkich, rywalizacja w duchu fair play - powiedział Marcin Józefowicz.

V Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Chorkówce

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w różnorodnych konkurencjach sportowych, takich jak biegi na 100, 400 i 1000 metrów, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, a także w konkurencjach jak skoki w workach, kręcenie hula-hop, żonglerka, rzuty do kosza i rzuty lotkami do tarczy.

Marcin Józefowicz
Marcin Józefowicz

- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dokładają się do tego przedsięwzięcia i myślę, że ta impreza już na stałe wpisała się w kalendarz imprez, które organizowane będzie przez Stowarzyszenie Aktywni Razem - dodał prezes Stowarzyszenia Aktywni Razem.

V Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Chorkówce

Na zakończenie spartakiady zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. - Wszyscy coś dostaną, nikt dzisiaj nie wyjedzie z Chorkówki z pustymi rękoma - podsumował Marcin Józefowicz.

Dzięki wsparciu licznych sponsorów i partnerów, V Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Podkarpackiego zakończyła się pełnym sukcesem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.