Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie wywalczyli tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2024 w Polsce. Dzisiaj w "Mechaniku" gościli przedstawiciele Kapituły Politechniki Warszawskiej - głównego organizatora XXV Olimpiady Techniki Samochodowej.
W tym roku już po raz 25. odbyła się Olimpiada Techniki Samochodowej organizowana przez Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej przy współpracy z redakcją czasopisma "Auto Moto Serwis" oraz Wydawnictwami Komunikacji i Łączności. Honorowy patronat sprawuje nad nią Minister Edukacji Narodowej.

Uroczysta gala w Mechaniku

Ogromy sukces w finale w Warszawie odnieśli uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie. Adrian Jureczko zajął pierwsze miejsce, Dawid Bugiel trzecie, a Michał Frydrych siódme. Uzyskane przez nich wyniki dały krośnieńskiemu "Mechanikowi" tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2024. Za znakomite przygotowanie swoich podopiecznych odpowiadali nauczyciele zawodu Piotr Boś i Roman Szajna.

Uroczysta gala w Mechaniku

Dzisiaj (20 czerwca) w Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się uroczysta gala podczas której szkoła otrzymała okolicznościowy dyplom potwierdzający uzyskanie tego prestiżowego tytułu.

- Dzisiejsze spotkanie nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi uczniowie, którzy w jubileuszowej edycji olimpiady odnieśli duży sukces oraz nauczyciele, którzy ich przygotowywali, na czele z Piotrem Bosiem i Romanem Szajną. Cieszymy się, że laureaci z "Mechanika" w pokonanym polu pozostawili ponad 2400 uczniów z całej Polski - podkreślił Bogdan Adamski, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie.

Okolicznościowy dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu Samochodowej Szkoły Roku 2024 wręczyli na ręce dyrektora Bogdana Adamskiego, przewodniczący Komitetu Głównego dr hab. inż. Dariusz Więckowski z Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej praz Szymon Kardasz, redaktor naczelny "Auto Moto Serwis".

Dr hab. Dariusz Więckowski podkreślił, że odniesiony przez uczniów z Krosna sukces jest tym większy, że "Mechanik" w bieżącym roku po raz czwarty w 25-letniej historii Olimpiady Wiedzy Samochodowej sięgnął po ten zaszczytny tytuł, poprzednio w latach 2006, 2014 i 2023 i pod względem liczby zdobytych tytułów, ustępuje tylko jednej szkole w Polsce - Zespołowi Szkół Samochodowych w Bydgoszczy (pięć tytułów).

- Prowadzona na najwyższym poziomie, bogata i różnorodna działalność edukacyjna Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, uwieńczona zwycięstwem w ogólnopolskiej rywalizacji obejmującej ponad 100 szkół samochodowych z całej Polski, dobitnie świadczy o doskonałym przygotowaniu młodzieży, zarówno do podjęcia pracy zawodowej, jak i kontynuowaniu nauki na wyższych uczelniach - zaznaczył dr hab. Dariusz Więckowski.

Uroczysta gala w Mechaniku


Prezydent Krosna Piotr Przytocki (absolwent "Mechanika") podkreślił, że szkoła od wielu lat kształci w zawodach mechanicznych na najwyższym poziomie.

- Dzisiejsze spotkanie jest ukoronowaniem wielu działań na różnych płaszczyznach - działań inwestycyjnych, pedagogicznych oraz zaangażowanie samych uczniów i ich rodziców oraz przede wszystkim opiekunów. Chciałem wszystkim pogratulować tego ogromnego sukcesu. Osiągnięty wynik pokazuje, że szkoła ma potencjał i możliwości. Chcielibyśmy, żeby to było dalej kontynuowane - powiedział prezydent Piotr Przytocki.

Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna (także absolwent "Mechanika") dodał, że dla wszystkich te sukcesy mają jeszcze jeden element.

- To motywacja do praca. Przedstawione osiągnięcia pokazują, że będąc uczniem w Krośnie, można być najlepszym w Polsce. Trzeba tylko w to uwierzyć - stwierdził Bronisław Baran.

Sukcesu uczniom pogratulował także podkarpacki wicekurator oświaty Piotr Zych.
Podczas spotkania przedstawiciele zaprzyjaźnionych ze szkołą firm: Jan Wietecha, prezes spółki Wietpol Aerospace; Paweł Majka, właściciel Fabryki 4x4; Maciej Cichoń, prezes Szkoły jazdy Impuls, wręczyli laureatom konkursu nagrody.

~stary nauczyciel

21-06-2024 16:56 2 6

Tyle mamy zdolnej młodzieży, techników i inżynierów mechaników. Natomiast brakuje nam w Polsce fabryki samochodów. Czechy mają Škodę, Rumunia ma Dacię, a Polacy? Polacy najczęściej jeżdżą częściowo już zużytymi samochodami sprowadzanymi zza zachodniej granicy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.