Za nami druga edycja wydarzenia historyczno-patriotycznego pod nazwą "Skrzydła Podkarpacia. Dzień Pasjonatów Lotnictwa" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Życiowa Przestrzeń oraz Centrum Konferencyjno-Bankietowe Szklane Lniane w Korczynie.
Centrum Konferencyjno-Bankietowe Szklane Lniane w Korczynie zgromadziło w niedzielne popołudnie (23 czerwca) wszystkich, którzy chcieli spędzić kilka godzin w lotniczym klimacie.

- W drugiej edycji wydarzenia "Skrzydła Podkarpacia. Dzień Pasjonatów Lotnictwa", podobnie jak i w pierwszej chcieliśmy postawić na korelację warstwy historycznej z warstwą rozrywkową. Były więc atrakcyjne podniebne pokazy w wykonaniu Krzysztofa Cwynara na replikach samolotów z okresu I wojny światowej. Nie mogło również zabraknąć naszego opiekuna merytorycznego - profesora Andrzeja Olejko, który za każdym razem przywozi nowe unikatowe informacje dotyczące lotnictwa w naszym regionie - powiedziała Joanna Ziemiańska-Kielar, koordynator projektu, przedstawiciel organizatora Stowarzyszenia "Życiowa Przestrzeń"

Skrzydła Podkarpacia z Szklane Lniane 2024

Wśród partnerów "Skrzydeł Podkarpacia" znaleźli się między innymi: Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne "Galicja", Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "Wilk" z Nowego Sącza, Bunkier Krosno, Aeroklub Podkarpackie Szkoła Lotnicza w Krośnie, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie, Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie, Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Fundacja GraTy z Krosna. Z bliska można było podziwiać trzy obiekty latające: szybowiec Jantar, replikę samolotu Albatros IIID oraz samolot ultralekki Samba.

Skrzydła Podkarpacia z Szklane Lniane 2024

Podczas paneli dyskusyjnych swoją wiedzą podzielili się kpt. Tomasz Kuliga, dr Mariusz Niestrawski oraz dr hab. prof. nadzw. Andrzej Olejko. Na scenie zaprezentowała grupa artystyczna "Inspiracja" pod kierunkiem Anny Ziemiańskiej.

Jak podkreśla Joanna Ziemiańska-Kielar, wydarzenie jest nowym podejściem do historii, z nowatorskimi narzędziami przekazywania wiedzy, jak między innymi okulary VR, symulatory lotów.

- Zwracamy się z ofertą przystępną, nie tylko historyczną i mocno naukową, ale i dodajemy część rozrywkową - dodaje Joanna Ziemiańska-Kielar.

Uczestnicy Skrzydła Podkarpacia z Szklane Lniane 2024

Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Życiowa Przestrzeń oraz Centrum Konferencyjno-Bankietowe Szklane Lniane w Korczynie. Projekt "Skrzydła Podkarpacia" otrzymał dofinansowanie ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa".

Jednym z patronów medialnych był portal terazKrosno.pl

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.