Dzisiaj (24 czerwca) prezydent Krosna Piotr Przytocki powołał na stanowisko zastępcy prezydenta Grzegorza Rachwała. Dwaj dotychczasowi złożyli wcześniej rezygnację.
Grzegorz Rachwał był radnym Miasta Krosna ostatnich kadencji. Pracował na stanowisku dyrektora ds. realizacji inwestycji w Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie.
Nowy zastępca prezydenta będzie nadzorował prace wydziałów:
- Drogownictwa,
- Inwestycji,
- Planowania Przestrzennego i Budownictwa,
- Komunalnego, Ochrony Środowiska i Gospodarki Lokalami oraz Geologa Miejskiego.

Grzegorz Rachwał ma 53 lata. Ukończył Technikum Mechaniczne w Krośnie, a potem studia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej. Od momentu uzyskania dyplomu pracował w Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie. Zaczynał od stanowiska majstra, pełnił samodzielną funkcję kierownika budowy, a następnie został dyrektorem ds. realizacji inwestycji. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie zarządzania kontraktami budowlanymi, planowania realizacji zadań związanych z działalnością przedsiębiorstwa, współpracy z inwestorami, nadzorowania prac podwykonawców oraz podległej kadry kierowniczej.
Przez cztery kadencje sprawował społecznie funkcję radnego Rady Dzielnicy Suchodół, przez dwie był przewodniczącym Rady. Sprawował funkcję radnego Rady Miasta Krosna dwóch kadencji 2014-2024, a w ostatniej był Przewodniczącym Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Aktywnie działa w Podkarpackiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa, jest Członkiem Rady.
Jest żonaty i ma troje dzieci.

Pasją Grzegorza Rachwała są: budownictwo, technika, motoryzacja, sport. Chętnie udziela się społecznie. Ceni sobie podróże w gronie najbliższych. Wśród ulubionych zajęć znajdują się narciarstwo i żeglarstwo.

- Chcę służyć miastu i jego mieszkańcom. Stawiam na prawidłowe wykorzystanie funduszy europejskich na inwestycje w naszym mieście. Jako priorytet wyznaczam sobie dążenie do zagospodarowania terenów inwestycyjnych wokół miasta, rozwój lotniska celem umożliwienia młodym ludziom podjęcia pracy, bez konieczności emigrowania z naszego regionu i kraju. Chce, aby mieszkańcy naszego miasta żyli godnie i na odpowiednim poziomie dzięki podjętym inwestycjom. Ważna jest dla mnie polityka prorodzinna i wspieranie rodzin wielodzietnych - powiedział Grzegorz Rachwał.

Dotychczas zastępcami prezydenta Krosna Piotra Przytockiego byli Bronisław Baran (od 2002 roku) i przez 12 lat Tomasz Soliński. Obydwaj jednak złożyli rezygnacje. Bronisław Baran został wybrany radnym do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Z kolei Tomasz Soliński został wybrany do Rady Miasta Krosna i chce dalej angażować się na rzecz rozwoju miasta jako radny.

~Hahaha

26-06-2024 20:52 1 4

O rany. Świadczy to o tym, że wyborcy obdarzyli kogoś innego większym zaufaniem.

Dlaczego Grzegorz Rachwał nie został wybrany w 2024 roku na radnego? Wcześniej pełnił tę funkcję. To budzi moje zastrzeżenia.

Myślę że każde miasto w Polsce powinno dążyć do tego by zastępcą prezydenta była osoba inteligentna, rzutka, lubiana przez ludzi, skuteczna i pracowita.
Odpowiedz

~Leon

26-06-2024 07:02 4 2

O rany. A Tomasz Soliński również startował w wyborach w 2010 roku i także nie zdobył mandatu radnego,.po czym został zastępcą prezydenta. Także możesz sprawdzić to sobie na stronie PKW. I o czym to świadczy ?
Odpowiedz

~Hahahahaha

25-06-2024 22:00 2 6

No widzisz, a Grzegorz Rachwał startował w wyborach samorządowych 2024 do Rady Miasta i nie uzyskał mandatu, jest to niepodważalny fakt, z którym możesz zapoznać się na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej.
Odpowiedz

~Inny absolwent II LO

25-06-2024 19:17 17 18

A ja z optymizmem patrzę na tą zmianę. W sąsiednich gminach nie jeden zastępca został wybrany, a nie startował nawet w wyborach. Także dajcie pracować i zobaczymy po efektach za parę lat, czy ta zmiana była dobra. Alleluja i do przodu
Odpowiedz

~Qaz

25-06-2024 18:02 2 6

w życiu stałe są tylko zmiany
Odpowiedz

~absolwent II LO

25-06-2024 15:06 7 38

Nie cieszę się z tej zmiany. Chciałbym, żeby wrócili poprzedni Zastępcy Prezydenta.
Odpowiedz

~Kierowca Walca

25-06-2024 14:53 2 3

Skoro będzie Pan nadzorował wydział drogownictwa, to może warto przejechać tam walcem i zrobić porządek z dziaderstwem w tamtym miejscu?
Odpowiedz

~ciekawy

25-06-2024 14:41 6 30

A no może to do rzeczy, że uważam, iż osoba piastująca funkcję zastępcy prezydenta miasta powinna cieszyć się dużym uznaniem mieszkańców. Można było złożyć propozycję komuś, kto np. uzyskał mandat. Choć może i żłożono tę propozycję takiej osobie, ale spotkano się z jej odmową, nie wiem.

Odpowiedz

~Chłop z Mazur

25-06-2024 08:48 17 46

Słyszałem, jak w PRiD strzelały wczoraj szampany z radości
Odpowiedz

~Velez

25-06-2024 07:07 28 32

A co to ma do rzeczy ? Kiedyś zastępca zostawał pan Soliński który także nie uzyskał mandatu radnego. Także trzeba facetowi dać pracować, a po owocach wiadomo.. No i przy okazji gratulacje.
Odpowiedz

~ciekawy

24-06-2024 20:45 16 37

Czy ja dobrze rozumiem, że zastępcą prezydenta Krosna została osoba, która nie uzyskała mandatu radnego tego miasta w tegorocznych wyborach samorządowych? Uważam, że można było wybrać kogoś innego...
Odpowiedz

~Pytajnik

24-06-2024 11:39 3 53

Ten krawat to wiązał hydraulik czy kaletnik?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.