W minioną niedzielę Gmina Jedlicze gościła uczestników X Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę 183 entuzjastów dwóch kółek, którzy pokonali malowniczą trasę wiodącą przez lokalne miejscowości.
Rajd rozpoczął się przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Uczestnicy, korzystając ze sprzyjającej pogody, zmierzyli się z różnorodnymi wyzwaniami trasy, w tym z wymagającym podjazdem pod Górę Podniebylską. Trud wspinaczki został wynagrodzony pięknymi widokami okolicy.

Organizatorzy zadbali o odpoczynek dla rowerzystów, planując postój na placu rekreacyjno-sportowym w Piotrówce. Meta rajdu znajdowała się przy zabytkowym Dworze Stojowskich w Jaszczwi, gdzie na uczestników czekały medale, nagrody i poczęstunek.

X Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez miejscowości Gminy Jedlicze

Wyjątkowego charakteru imprezie nadało uhonorowanie najstarszego uczestnika - 75-letniego Adama z Krosna oraz najmłodszej uczestniczki - 1,5-rocznej Wiktorii z Łączek Jagiellońskich.

Wojciech Uram, prezes Jedlickiego Stowarzyszenia Sportowo Turystycznego Wojtek MTB, podsumował dekadę organizacji rajdu imponującymi statystykami: - W ciągu 10 lat w rajdach wzięło udział łącznie 1610 osób. Pokonaliśmy 332 km tras, a uczestnicy wspólnie przejechali 534 520 km. Wiek uczestników wahał się od 1,5 roku do 78 lat.

X Ogólnopolski Rajd Rowerowy przez miejscowości Gminy Jedlicze
fot. UG Jedlicze

Rajd, znany ze swojego rodzinnego charakteru i tempa dostosowanego do możliwości wszystkich uczestników, z roku na rok zyskuje na popularności. Organizatorem wydarzenia było Jedlickie Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne Wojtek MTB, przy współpracy z Gminą Jedlicze, GOK Jedlicze oraz GOSiR w Jedliczu.

Jubileuszowa edycja została zwieńczona wręczeniem pamiątkowych statuetek osobom zaangażowanym w organizację imprezy przez prezesa stowarzyszenia, burmistrza Gminy Jedlicze Wojciecha Tomkiewicza oraz zastępcę burmistrza Katarzynę Bęben.

~krintex

25-06-2024 17:44 0 3

rajd był za powolny, panowie organizatorzy jechali z przodu pomału a w środku peletonu była bardzo ciasno zwłaszcza na wąskich dróżkach
nawet dzieci na małych rowerach narzekali na ból rak od ciągłego hamowania
poza tym organizacja na wysokim poziomie
Odpowiedz

~piotr

25-06-2024 08:33 0 0

Rajd rowerowy był za powolny, panowie z przodu jechali sobie pomału a w środku kto jechał to wie że była bardzo ciasno szczególnie na wąskich drogach. Nawet dzieci na małych rowerach narzekali na bolące ręce w wyniku ciągłego hamowania.
Pyzatym organizacja na najwyższym poziomie
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.