Tancerze zespołu SALART Krosno wzięli udział w Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Tańca i International Dance Organization w Szczawnie Zdroju.
W dniach od 6 do 10 czerwca w Szczawnie Zdroju po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Tańca i International Dance Organization. Przez kolejne dni zawodnicy SALART z dumą i olbrzymimi sukcesami reprezentowali Krosno - a dzięki wywalczonym awansom będą mieli okazję reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Niemczech i Mistrzostwach Europy w Słowenii. To pierwsze tak duże osiągnięcie w historii krośnieńskiego tańca.

Duet Klary Rząsy i Zuzanny Tesznar uzyskał awans na Mistrzostwa Europy i Świata zdobywając 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii Duet show dance. Amelia Kaszowska zdobywając indywidualnie w show dance junior 2 miejsce zdobyła awans na Mistrzostwa Europy, Jagoda Rymarz miejsce 3 indywidualnie w kategorii show dance junior i awans na Mistrzostwa Europy. Awans na Mistrzostwa Świata acro otrzymały: Klara Rzasa, Julia Lenart, Zuzanna Tesznar, Jagoda Rymarz oraz Amelia Kaszowska.

Autorem choreografii tak wysoko ocenionych przez jurorów była Paulina Nowacka Sałata.

Wielodniowe zmagania, dziesiątki zawodników którzy zmagali się w poszczególnych kategoriach pokazały, że taniec w Polsce cieszy się olbrzymią popularnością. A dziewczęta z Salartu udowodniły, że miasto Krosno ma solidną reprezentację godnie rywalizującą z największymi klubami w naszym kraju.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.