Policjanci oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej uczestniczyli w ćwiczeniach doskonalących umiejętności działań w pododdziałach zwartych oraz prowadzenia poszukiwań w terenach leśnych.
W piątek (21 czerwca) odbyły się policyjne ćwiczenia w zakresie działań w pododdziałach zwartych oraz poszukiwań osób zaginionych. W treningu uczestniczyli funkcjonariusze z Krosna oraz Brzozowa, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Kierownikiem działań był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krośnie kom. Grzegorz Lisowski.

Pierwszy etap szkolenia obejmował doskonalenie umiejętności współdziałania funkcjonariuszy w sytuacji zbiorowego zakłócenia porządku publicznego podczas imprezy sportowej. Ćwiczebny poligon służb stanowiły trybuny stadionu miejskiego przy ul. Legionów w Krośnie.

Chwilę później, zgodnie z przyjętym scenariuszem, policjanci zostali skierowani do poszukiwań osoby, która zaginęła na terenie gminy Jedlicze. Z uwagi na realizację działań w zalesionym i trudno dostępnym terenie, w ćwiczenia włączono także żołnierzy.

Wybór miejsca organizowanych ćwiczeń nie był przypadkowy. Silnie zalesiony obszar wymagał od uczestników odpowiedniego przygotowania fizycznego oraz umiejętności orientacji w terenie. Szkolenie miało na celu doskonalenie współdziałania służb, w kontekście przeciwdziałania różnorodnym zagrożeniom.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.