Jak bezpiecznie zachować się nad wodą? Jak zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Mówił o tym Paweł Cisowski, ratownik WOPR podczas spotkania z dziećmi w Ogródku Jordanowskim w Krośnie.
29 czerwca obchodzony jest Dzień Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przy okazji jubileuszu w piątek (28 czerwca) dzieci korzystające z Placówki Wsparcia Dziennego "Ogródek Jordanowski" w Krośnie odwiedził Paweł Cisowski, ratownik WOPR, instruktor pływania.
W trakcie pogadanki przedstawił zasady bezpiecznej kąpieli - jak zachować się nad wodą i co oznaczają flagi na kąpielisku. Można było się również dowiedzieć, jak odpowiednio dobrać kamizelkę ratunkową, kiedy ona może nam się przyda i jak zachować się kiedy ktoś potrzebuje pomocy w wodzie. Ratownik WOPR zaprezentował także sprzęt używany podczas akcji ratowniczych oraz jak się go stosuje.

spotkanie z ratownikiem w Krośnie

Placówka Wsparcia Dziennego "Ogródek Jordanowski" w Krośnie prowadzona jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie. Z oferty przez cały rok mogą korzystać dzieci i młodzież w wieku szkolnym mieszkający na terenie miasta Krosna. Placówka wsparcia dziennego jest jednostką, której priorytetem jest wspieranie rodziny w zakresie pomocy w opiece i wychowaniu dzieci.

W swojej ofercie posiada m.in. zajęcia profilaktyczne, z języka angielskiego, sportowe (np. nauka pływania na krytej pływalni), inscenizacyjne, plastyczne czy turystyczne. Organizowane są także wyjścia na basen, lodowisko oraz do kina. Podopieczni placówki mogą również bezpłatnie skorzystać z posiłku. Obecnie pod opieką jest ponad 120 młodych krośnian w wieku od 7 do 18 roku życia. Wychowankowie placówki to mieszkańcy różnych dzielnic Krosna, a zarazem uczniowie krośnieńskich szkół.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie prowadzi na terenie miasta trzy placówki wsparcia dziennego:
- placówka przy ul. Grodzkiej 20 otwarta jest w roku szkolnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 19:00, a w okresie wakacyjnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 19:00;
- placówka przy ulicy Decowskiego 46 (Polanka) w lipcu działa według następującego harmonogramu 2,3,4,5,8,9,10,11,12,29,30 i 31 lipca w godzinach 13.00-18.00
- placówka przy ulicy Mikołaja Kopernika 17 (Białobrzegi) otwarta jest w lipcu w dniach 11,12,17,18,19,24,25 i 26 lipca w godzinach od 10.00-15.00

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.