W czwartek, 27 czerwca, mieszkańcy Krosna wzięli udział w akcji profilaktyczno-informacyjnej "Bezpieczni w domu i na ulicy". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR) w Krośnie we współpracy z Komendą Miejską Policji.
Akcja rozpoczęła się przy ścieżce pieszo-rowerowej obok stadionu przy ulicy Legionów. Dyrektor MOPR, Iwona Wójcik-Druciak, otworzyła spotkanie, poruszając temat przemocy i bezpieczeństwa w domu. Następnie komisarz Sławomir Godzisz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie omówił zasady poruszania się po ścieżce rowerowej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócił także uwagę na obowiązkowe elementy wyposażenia roweru.

Po części informacyjnej uczestnicy, w asyście policjanta na motocyklu, wyruszyli ścieżką pieszo-rowerową w kierunku hali MOSiR przy ulicy Bursaki. Na mecie czekali pracownicy Działu Interwencji Kryzysowej MOPR, którzy przygotowali upominki oraz nagrody za udział w konkursach dla dzieci na rowerach.

Uczestnicy akcji

Inicjatywa ta łączy w sobie elementy edukacji o bezpieczeństwie domowym, zasadach ruchu drogowego oraz promocji aktywnego stylu życia. Takie działania mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa oraz integrację społeczności lokalnej.

~Coo

02-07-2024 14:13 2 0

Do rowerzysta weź coś przytocz nie wiem przepis czy coś...
Odpowiedz

~Rowerzysta

01-07-2024 14:09 3 3

@Coo przepisy nie są takie jasne. W przepisach jest bałagan, a wyroki związane z jazdą po drodze dla rowerów po drugiej stronie jezdni bywają sprzeczne. Do tego dodaj to jak wyglądają ścieżki rowerowe i przepis na dramat murowany.
Co do tematu artykułu - no fajnie, niby o bezpieczeństwie na drodze, jest policja, ale kasku prawie nikt nie ma. Wiem, że nie ma takiego obowiązku w świetle prawa, ale trzeba być szalenie odważnym żeby po Krośnie jeździć bez kasku ;)
Odpowiedz

~Coo

29-06-2024 11:02 4 6

Ciekawe czy nauczą rowerzystów jeździć po ścieżce rowerowej.
Rowerzyści tego nie robią choć paragraf 33 o ruchu drogowym mówi wprost o obowiązku.
Dodatkowo jak jezdni nie rozdziela np pas zieleni to mają obowiązek jechać ścieżka nie ważne po której stronie jezdni takowa się znajduje.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.