Krośnieńska drogówka zatrzymała na al. Jana Pawła II dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.
W poniedziałkowy wieczór, 1 lipca krośnieńscy policjanci prowadzili kontrolę prędkości na al. Jana Pawła II. Akcja, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, przyniosła nieoczekiwane rezultaty.

Funkcjonariusze zatrzymali dwa pojazdy, których kierowcy nie tylko znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość, ale również prowadzili pod wpływem alkoholu. Pierwszym z nich było renault, prowadzone przez 29-letnią mieszkankę gminy Wojaszówka, poruszające się z prędkością 91 km/h. Badanie alkomatem wykazało u kobiety około promil alkoholu w organizmie.

Niedługo potem policjanci zatrzymali skodę, której 28-letni kierowca z gminy Dukla jechał 86 km/h. Mężczyzna był w jeszcze gorszym stanie - alkomat wskazał około 1,3 promila alkoholu.

Nietrzeźwym kierowcom odebrano prawa jazdy. Będą oni odpowiadali przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem zagrożonym wysoką grzywną, zakazem prowadzenia pojazdów, a nawet karą do 3 lat pozbawienia wolności.

~turaszczanin

03-07-2024 10:16 3 1

Służby prowadziły kontrolę prędkości, mającą na celu okradanie "biedoka" z pięćset plusów, trzynastek, czternastek, bonu turystycznego, parasola ochronnego na prąd, zwolnienia z vatu na gaz i dodatku do węgla!
Policja to nie ośrodek pomocy społecznej to przedsiębiorstwo zarządzające bardzo dużą sumą pieniędzy tak samo jak Rzeczpospolita - to jest fabryka która ma na celu "okradania" jego mieszkańca 1 do 1. Złoty zarobisz - złoty musisz oddać! Jeszcze pieniądz "e" i będziemy jak na łańcuchu.
Odpowiedz

~Coo

02-07-2024 17:32 3 3

Więcej kontroli i będzie że policja okropna bo nie da zwykłym nie łamiącym prawa spokojnie jechać.
Odpowiedz

~krótko_i_na_temat

02-07-2024 15:33 0 4

Więcej i częściej kontrolować, a nie stać za krzakami z rozstawionym statywem z suszarką (okolice Dukli). Daje to mizerne efekty, przyłożyć się do roboty tak jak to robią policjanci z Jasła czy Brzozowa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.