Ponad 100 zawodniczek i zawodników rywalizowało w Haczowie w szóstej edycji "Biegu im. Lotnej Kompani Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918-1921" oraz marszu nordic walking.
W niedzielne popołudnie (30 czerwca) odbył się w Haczowie VI Bieg im. Lotnej Kompani Szturmowej por. Stanisława Maczka oraz Haczowskich Bohaterów Walk o Niepodległość Polski 1918-1921" oraz marsz nordic walking.

VI Bieg Lotnej w Haczowie

Mimo upalnej pogody, do rywalizacji na trasie 12 km (bieg) i nordic walking (11,5 km) ze startem i metą w parku dworskim, biegnącej drogami Haczowa, przystąpiło ponad 100 zawodniczek i zawodników.

Bieg Lotnej - wyniki


Kobiety - OPEN
1. Marta Prajzner
2. Patrycja Zych
3. Paulina Szurlej

Mężczyźni - OPEN
1. Łukasz Jaumień
2. Lucjan Rec
3. Krzysztof Lubomski

Kobiety do 35 lat
1. Iwona Osiowa
2. Patrycja Kielar-Miezin
3. Marta Fuksa

Kobiety do 50 lat
1. Agata Rępalska
2. Renata Pelc
3. Monika Iliasz

VI Bieg Lotnej w Haczowie

Kobiety 50+
1. Anita Folta

Mężczyźni do 35 lat
1. Sławomir Mucha
2. Bartosz Smolik
3. Robert Wilczak

Mężczyźni do 50 lat
1. Piotr Woźniak
2. Jakub Hejnar
3. Tomasz Łaski

Mężczyźni 50+
1. Tomasz Rachwalski
2. Mariusz Mateja
3. Ryszard Wojtoń

Nordcic walking


Kobiety
1. Jolanta Wiktor
2. Beata Inglot
3. Krystyna Styga

VI Bieg Lotnej w Haczowie

Mężczyźni
1. Radosław Niepokój
2. Robert Janocha
3. Marek Rępalski

Najlepsi z gminy Haczów


Kobiety
1. Paulina Szurlej
2. Iwona Osiowa
3. Marta Fuksa

Mężczyźni
1. Piotr Woźniak
2. Bartłomiej Szyszlak
3. Gracjan Ekiert

VI Bieg Lotnej w Haczowie

Wszyscy uczestnicy, którzy dotarli na metę, otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi zostali uhonorowani zostali statuetkami, nagrodami rzeczowymi oraz nagrodami pieniężnymi, ufundowanymi przez sponsorów. Nagrody wręczali poseł Piotr Uruski, wójt gminy Haczów Stanisław Jakiel oraz sekretarz gminy Piotr Rostek.

VI Bieg Lotnej w Haczowie

Bieg główny poprzedzony został biegami dla najmłodszych w kilku kategoriach wiekowych na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Haczowie. Wszystkie dzieci, oprócz medalu, otrzymały nagrody, a najlepsi w swoich kategoriach dodatkowe nagrody.

VI Bieg Lotnej w Haczowie

Nad bezpieczeństwem czuwali druhowie z OSP Haczów i OSP Malinówka. Z kolei harcerze z drużyn "Płomyki" z Haczowa i "Białe Kruki" ze Wzdowa czuwali nad przebiegiem konkurencji dla dzieci, wręczali nagrody najmłodszym, dekorowali uczestników medalami oraz podawali wodę na trasie i na mecie biegu.

VI Bieg Lotnej w Haczowie

W niedzielne popołudnie w w parku dworskim nie zabrakło też innych atrakcji, w tym pokazu sprzętu wojskowego z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty Sanok, 54 Kompanii Lekkiej Piechoty, 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Swoje stoisko miało także Wojskowe Centrum Rekrutacji w Sanoku, koła gospodyń wiejskich z gminy Haczów, Warsztat Terapii Zajęciowej w Haczowie oraz sponsorów wydarzenia. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, a na scenie wystąpił zespół Fajer Music Band. Imprezę zakończyło rzucanie na Wisłok wianków uplecionych przez koła gospodyń wiejskich.
Organizatorami wydarzenia byli: wójt Gminy Haczów, Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Haczowie, Gminna Biblioteka Publiczna, Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI w Haczowie, Stowarzyszenie LGD Ziemia Brzozowska.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.