W lipcu 2001 roku na stadionie Startu Rymanów rozegrano I Mistrzostwa Sołectw i Osiedli Gminy Rymanów. O główne trofeum rywalizowało dziewięć drużyn. Zobacz, kto zwyciężył
23 lata temu, w lipcu na stadionie Startu Rymanów rywalizowały reprezentacje sołectw i osiedli z gminy Rymanów. Drużyny, których zawodnicy musieli mieć ukończone 38 lat, rozgrywali mecze w sześcioosobowych składach w trzech grupach, 2x10 minut.

W I mistrzostwach zwyciężyła drużyna Sieniawa Zapora. Na drugim miejscu uplasowała się Milcza, a na trzecim Klimkówka.

Turniej był jednym z punktów festynu sportowego zorganizowanego przez Start Rymanów i Urząd Gminy w Rymanowie. Po zakończeniu mistrzostw odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów. Główne trofeum zdobył Przełom Besko, który w finale, po rzutach karnych, pokonał reprezentację Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Puchary, nagrody i dyplomy wręczali senator Jerzy Borcz; poseł Andrzej Kozioł; radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jan Krzanowski; Jan Pelczar, radny i członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego; burmistrz Rymanowa Jan Rajchel, przewodniczący Rady Miejskiej Marian Niemczyk i burmistrz Iwonicza-Zdroju Piotr Komornicki.

Milcza
Milcza


Klimkówka
Klimkówka


Bzianka
Bzianka


Komenda Miejska Policji w Krośnie
Komenda Miejska Policji w Krośnie


Królik Polski
Królik Polski


Ladzin
Ladzin


Posada Górna
Posada Górna


Rymanów-Zdrój - Deszno
Rymanów-Zdrój - Deszno


Tymbark Wróblik Szlachecki i Wróblik Królewski
Tymbark Wróblik Szlachecki i Wróblik Królewski


Zobacz zdjęcia z mistrzostw:

~Lokals

04-07-2024 10:03 1 1

I nawet były burmistrz w składzie Deszna!
To były czasy młodości!!!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.