Policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 112 km/h. Mężczyzna nie tylko znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, ale okazało się również, że nie posiada prawa jazdy i jest "drogowym recydywistą".
Do zdarzenia doszło 2 lipca tuż przed godziną 22:00 na ulicy Jana Pawła II w Miejscu Piastowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili rutynowy pomiar prędkości, do kontroli zatrzymali rozpędzoną toyotę.

- Za kierownicą jadącego 112 km/h pojazdu siedział 35-letni mieszkaniec województwa lubelskiego - poinformował podkomisarz Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej policji. - Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna ma unieważnione prawo jazdy i jest "drogowym recydywistą", gdyż był już notowany za znaczne przekroczenie prędkości - dodał rzecznik.

Policjanci uniemożliwili 35-latkowi kontynuowanie podróży i poinformowali go o skierowaniu sprawy do sądu. Kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień grozi mu wysoka grzywna, ograniczenie wolności lub areszt. Dodatkowo odpowie za ponowne przekroczenie prędkości.

Co więcej, zgodnie z obowiązującymi przepisami, działanie w warunkach tzw. "recydywy" oznacza podwojenie wysokości kary finansowej. Dotyczy to sytuacji, gdy kierujący łamie ten sam przepis w ciągu 2 lat od popełnienia poprzedniego wykroczenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.