Mieszkańcy i goście zgromadzili się w Żarnowcu, by wspólnie świętować Noc Świętojańską. To starożytne słowiańskie święto, znane również jako Noc Kupały, tradycyjnie związane z letnim przesileniem.
Noc Świętojańska, jedno z najbardziej fascynujących i mistycznych świąt słowiańskich, obchodzone w okolicach letniego przesilenia słonecznego, nadeszła do Żarnowca z pełnią swojej magii. Cała społeczność oraz goście zebrali się, aby wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas, pełen muzyki, sztuki i tradycji.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu zespołu śpiewaczego "Kolorowe Chlebianki" z Chlebnej, następnie na scenie pojawiły się zespoły "Jarzębina" z Piotrówki i "Magnolia" z Podniebyla. Kolejnym punktem programu były warsztaty z wyplatania wianków, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. A każdy wianek nagrodzony został słodkim upominkiem.

Świętojanki w Żarnowcu

Następnie uczestnicy imprezy wyruszyli w barwnym korowodzie, który przemaszerował nad rzekę Jasiołkę. Zgodnie z tradycją, wianki zostały wrzucone do wody i odpłynęły w dal. W strefie gastronomicznej czekały pyszne potrawy przygotowane przez KGW Żarnowiec i kiełbaska pieczona przez strażaków z OSP Żarnowiec.

Prawdziwą gwiazdą wieczoru okazał się ukraiński zespół AtmAsfera. Ich koncert porwał publiczność energetycznymi, etnicznymi brzmieniami, które wprowadziły wszystkich w niesamowity trans. Muzycy mistrzowsko posługiwali się tradycyjnymi instrumentami, tworząc hipnotyzującą atmosferę, która z każdym dźwiękiem wciągała coraz głębiej. Publiczność tańczyła, klaskała i śpiewała razem z zespołem, tworząc niepowtarzalną wspólnotę, która idealnie odzwierciedlała ducha Nocy Świętojańskiej.

Na zakończenie wieczoru odbył się pokaz ognia, który przeniósł wszystkich zgromadzonych w magiczny świat pirotechniki i płomieni. To była wyjątkowa noc pełna magii, muzyki i niezapomnianych wrażeń.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.