Krośnieńscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu ze stacji paliw. Mężczyzna uciekający skradzionym samochodem, nie zatrzymał się na wezwania policjantów i doprowadził do wypadku, w którym rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. Ranny został także złodziej.
Wczoraj około godz. 22, policjanci otrzymali informację o kradzieży samochodu osobowego ze stacji paliw w Jaśle. Sprawca wykorzystał fakt, iż właściciel volkswagena passata poszedł zapłacić za benzynę. Wsiadł do auta, w którym właściciel zostawił kluczyki i odjechał. Mężczyzna miał jechać w stronę powiatu krośnieńskiego. Informację o kradzionym pojeździe przekazano sąsiednim jednostkom Policji. Około godz. 23 funkcjonariusze zauważyli poszukiwany samochód w Dukli. Policjanci rozpoczęli pościg za uciekającym, który nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe radiowóz, wzywające do zatrzymania.

Uciekinier jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał inne pojazdy na tzw. trzeciego, zmuszając kierujących do zjeżdżania na pobocza. Policjanci, z uwagi na niebezpieczeństwo jakie stwarzał na drodze, przerwali pościg. Po krótkich poszukiwaniach zauważyli skradziony samochód na parkingu z wyłączonymi światłami. Za kierownicą siedział mężczyzna, który na widok policyjnego radiowozu włączył światła i zaczął gwałtownie cofać. Kierujący passatem uderzył w radiowóz i kolejny raz zaczął uciekać.

wypadek w Rogach

Gdy zobaczył jadący z naprzeciwka policyjny patrol gwałtownie zahamował i wpadł w poślizg. Policjant chcąc uniknąć czołowego zderzenia skręcił w lewo. Mimo to volkswagen zderzył się z radiowozem, zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust. Policjanci zaczęli pomagać mężczyźnie uwiezionemu w samochodzie. Spod maski passata wydobywa się dym i ogień. Funkcjonariusze ugasili pojazd i wezwali służby ratunkowe. W zdarzeniu ucierpiało dwóch policjantów, którzy z obrażeniami trafili do szpitala.

Do szpitala trafił także złodziej, którym okazał się 29-latek mieszkający w Krościenku Wyżnym. Policjanci ustalili dodatkowo, że mężczyzna zatrzymał się kradzionym samochodem na jednej ze stacji, zatankował paliwo i odjechał nie płacąc rachunku.

29-letni sprawca został zatrzymany.

~Gibalski

28-01-2020 21:18 5 51

Gdyby to było w USA policjanci odstrzelili by gada. Nasi przestępcy się nie boją, gdyż wiedzą że na policji będą wieszać psy za użycie broni.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.