Komisja Gier i Zarząd Podokręgu Krosno Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zatwierdziły awanse i spadki w poszczególnych ligach w klasach O, A i B.

Klasa "O" seniorów


Pierwsze miejsce i awans do Podkarpackiej 4 ligi: JKS Czarni 1910 Jasło
Z klasy "O" seniorów do klasy "A" spadają: Ostoja Kołaczyce, LKS Skołyszyn

Klasa "A" seniorów


Z Klasy "A" do klasy "O" seniorów awansują drużyny, które zajęły I miejsca w grupach: Cosmos Nowotaniec II, ULKS Grabowianka Grabówka, Zorza Łęki Dukielskie.
Z drugiego miejsca awansuje drużyna LKS Głowienka największym przelicznikiem punktowym na mecz - 2,42

Z klasy "A" do klasy "B" spadają drużyny, które w swoich grupach zajęły miejsca:
- Grupa I: 14. Pionier Średnia Wieś
- Grupa II: 13. Burza Rogi, 12. Jasiołka Jaśliska (z najmniejszym przelicznikiem punktowym na jeden mecz: 0,75)
- Grupa III: 14. Wisłoka Niegłowice

Klasa "B" seniorów


Z Klasy "B" do klasy "A seniorów awansują drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w grupach: Lotniarz Bezmiechowa, LKS Golcowa, Wisłok Sieniawa, Polonia Kopytowa, Wisłoka Nowy Żmigród
Do klasy "A" awansują drużyny, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca z największym przelicznikiem punktowym na jeden mecz: Sokół Domaradz w przeliczeniu na jeden mecz 2,69 i LKS Lubatowa w przeliczeniu na jeden mecz 2,59

UWAGA! Awanse i spadki mogą ulec zmianie po zgłoszeniu drużyn do rozgrywek.

~gry

10-07-2024 13:04 0 0

Od dawien dawna w grupach rozgrywkowych od IV ligi do C klasy , zespoły w niej biorące udział startują z brakiem jakiej kol wiek wiedzy o co i za co biorą udział. Dopiero po rozegraniu całego sezonu dowiadują się że ten i tamten spadł, a ci i tamci awansowali. Cała ta procedura niejasnych awansów i spadków przeczy idei sportowej rywalizacji!
Odpowiedz

~Kibic

07-07-2024 08:46 0 2

Po co komu tworzyć regulamin awansów i spadków na dany sezon, skoro później i tak po swojemu. Chodzi mi głównie o spadki z klasy O i A. Jakim cudem biezdziedza zostaje a spuszcza się Jasliska z grupy gdzie Wróblik juz sie wycofał i był pierwszym spadkowiczem? Z okręgówki tylko dwie ?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.