Krośnieńska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie wyjaśniają okoliczności śmierci 47-letniej mieszkanki Krościenka Wyżnego.
W sobotni wieczór (6 lipca) służby ratunkowe powiadomione zostały, że w Iskrzyni w rejonie ulicy Słonecznej, przy brzegu Wisłoka, w pobliżu granicy z Haczowem, znaleziona została nieprzytomna kobieta. Pierwszej pomocy starał się jej udzielić mężczyzna. W ratunkowej brał udział zespół ratownictwa medycznego z SPPR w Krośnie, strażacy z JRG PSP z Krosna oraz zastępy z OSP Iskrzynia i OSP Haczów. Na miejscu był również patrol policji.

Podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie potwierdził, że 47-letnia mieszkanka Krościenka Wyżnego została odnaleziona w rejonie ul. Słonecznej w Iskrzyni i w ciężkim stanie przetransportowana do szpitala w Krośnie.

- Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia - stwierdził podkom. Paweł Buczyński.

Prokurator Marta Kolendowska-Matejczuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krośnie poinformowała w poniedziałek po południu, że z telefonicznego zgłoszenia wynikało, iż towarzysząca mężczyźnie kobieta miała stracić przytomność i upaść na ziemię.

- Poszkodowana kobieta była przytomna, lecz nie było z nią kontaktu słownego. Decyzją kierownika Zespołu Ratownictwa Medycznego została przewieziona do krośnieńskiego szpitala. Pomimo podjętych przez personel medyczny czynności ratunkowych kobieta zmarła. Zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych, celem weryfikacji czy śmierć wiązała się z działaniem osób trzecich. W tym celu wszczęto śledztwo o czyn z art. 155 kk, czyli nieumyślne spowodowanie śmierci - poinformowała prokurator Marta Kolendowska-Matejczuk.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.