Mieszkańcy Krosna powyżej 65 roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów fizjoterapeutycznych. Program finansowany jest z budżetu miasta Krosna.
Miasto Krosno realizuje "Programu polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców miasta Krosna powyżej 65 roku życia na lata 2024-2026".
W jego ramach osoby, które są mieszkańcami Krosna, w wieku 65 lat i więcej mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów fizjoterapeutycznych.

Urząd Miasta Krosna poinformował, że skorzystać z tego mogą osoby z rozpoznaniem choroby przewlekłej lub zapalnej układu ruchu, urazu lub choroby obwodowego układu nerwowego i nie korzystały ze świadczeń rehabilitacji leczniczej finansowanej przez NFZ, ZUS, KRUS lub PFRON z powodu tych jednostek chorobowych w okresie 6 miesięcy przed zgłoszeniem do programu.

Podstawą przyjęcia zgłoszenia i rejestracji uczestnika jest skierowanie od lekarza POZ - na druku udostępnionym w siedzibie realizatora zabiegów
Zabiegi fizjoterapeutyczne będzie realizowało sześć podmiotów:
- NZOZ FIZJO-TEK, ul. Kisielewskiego 1
- Centrum Usług Medycznych "Zdrowy Styl", ul. Wojska Polskiego 43
- Centrum Zdrowia EUROMED, ul. Bursaki 29b
- Specmed, ul. Paderewskiego 4
- Zakład Leczenia Chorób Narządu Ruchu, ul. Bursaki 29b
- Krosno-Zdrowie, ul. Tysiąclecia 13.

Dla każdego uczestnika zaplanowano wizytę fizjoterapeutyczną mającą na celu kwalifikację uczestnika do programu, w tym potwierdzenie uprzedniego lekarskiego rozpoznania choroby przewlekłej lub zapalnej układu ruchu, urazu lub choroby obwodowego układu nerwowego, uwzględniającą zaplanowanie indywidualnego planu rehabilitacyjnego oraz indywidualny plan rehabilitacyjny obejmujący ok. 50 wskazanych zabiegów, trwający minimum 10 dni zabiegowych, a także działania edukacyjne.

Zapisy (jedynie osobiście) rozpoczynają się w środę 10 lipca 2024 r. Ilość miejsc ograniczona do wyczerpania limitu (259 miejsc). Do realizatorów programu należy się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-13.00.
"Program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców miasta Krosna na lata 2024-2026" jest w całości finansowany z budżetu miasta Krosna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.