Od ponad 20 godzin trwa akcja strażaków przy ulicy Bieszczadzkiej w Krośnie, gdzie płonie market budowlany Merkury Market.
Pożar marketu Merkury Market w Krośnie wybuchł w środę przed godz. 10 rano. W szczytowym momencie na miejscu pożaru było blisko 300 strażaków.

Walka z ogniem trwała przez całą noc i trwa nadal. Jak informują strażacy, pożar nie został jeszcze opanowany, ale ogień już się nie rozprzestrzenia.

[AKTUALIZACJA]


Brygadier Marcin Betleja z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie poinformował przed chwilą, że strażacy całą noc gasili pożar marketu budowlanego w Krośnie. W tej chwili na miejscu pracuje 277 strażaków/ 77 pojazdów pożarniczych z PSP i OSP.

- W dalszym ciągu trwa gaszenie ognia w części magazynowej i obrona sklepu przed pożarem. Na potrzeby akcji woda dostarczana jest w rzeki Lubatówka poprzez dwie magistrale wężowe o długości około 1900 m. Na miejscu pożaru jest podkarpacki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Baran wraz zastępcą bryg. Adamem Wiśniewskim - poinformował bryg. Marcin Betleja.

Pożar Merkury Market w Krośnie

[AKTUALIZACJA 2]


W związku z prowadzoną akcją gaśniczą, 11 lipca zamknięty jest nadal wjazd i wyjazd z DK28 w kierunku ul. Lwowskiej (skrzyżowanie ulic: Lwowska, Bieszczadzka, Podkarpacka) i ul. Grodzkiej (skrzyżowanie: Podkarpacka, Grodzka, Wyszyńskiego). Zablokowany jest także wyjazd na DK28 pomiędzy stacją BP i McDonald’s.

Policjanci ruchu drogowego KMP w Krośnie kierują ręcznie ruchem na skrzyżowaniu ulic Podkarpacka - Składowa - Czajkowskiego oraz na skrzyżowaniu Pużaka - Jagiellońska - Czajkowskiego. Funkcjonariusze są także na skrzyżowaniu ulic: Lwowska - Bieszczadzka - Podkarpacka.

Nie ma utrudnień na drodze między Leroy Merlin a VIVO! Krosno. Możliwy jest wjazd dla klientów marketu Leroy Merlin. W czwartek (11 lipca) galeria VIVO! Krosno będzie nieczynne.

- W trosce o bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników centrum handlowego zdecydowaliśmy o zamknięciu centrum handlowego z powodu panującej sytuacji - czytamy w komunikacie centrum handlowego VIVO! Krosno.

[AKTUALIZACJA 3]


Zmienił się kierunek wiatru. Dymy pożarowe przesuwają w kierunku Krościenka Wyżnego.[AKTUALIZACJA 4]


Podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie poinformował, że ze względu na zaangażowanie w działania znacznej liczby pojazdów ratowniczych, na terenie miasta występują utrudnienia w ruchu.

- Celem zapewnienia dojazdu na miejsce nowych zastępów strażackich oraz efektywnego transportu wody, część krośnieńskich ulic została wyłączona z ruchu dla mieszkańców. Na skrzyżowaniach znajdują się policjanci i strażnicy miejscy, którzy wskazują kierunek objazdów - informuje podkom. Paweł Buczyński.

Podróżujący ul. Podkarpacką nie mogą wjechać w ul. Lwowską oraz ul. Grodzką. Osoby planujące dostać się do centrum miasta, kierowane są w ul. Jagiellońską oraz ul. Czajkowskiego, jednak ze względu na ograniczoną przepustowość tych dróg, policja sugeruje korzystać z ul. Pużaka oraz ul. Krakowskiej.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów i funkcjonariuszy straży miejskiej.

[AKTUALIZACJA]


Prokuratura Okręgowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie pożaru. Szczegóły: Wielki pożar Merkury Market. Jest śledztwo prokuratury.

[AKTUALIZACJA]


Godz. 14:00 Dowodzenie przejął zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Józef Galica
Godz. 14:00 Na miejsce pożaru przyjechał zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Józef Galica

Strażacy od wczoraj walczą z pożarem marketu budowlanego w Krośnie. W tej chwili na miejscu pracują 43 zastępy straży pożarnej. Na miejscu prowadzonych działań obecny jest zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Józef Galica z grupą operacyjną KG PSP - przekazała Komenda Główna PSP.

~Krośnianka

11-07-2024 22:33 1 12

Lubatówki szkoda...
Odpowiedz

~user

11-07-2024 18:49 0 6

Art. 53. - [Pojazdy uprzywilejowane] - Prawo o ruchu drogowym:
Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy:
1) uczestniczy:
a) w akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa lub porządku publicznego
Odpowiedz

~Tajemniczy Don Pedro

11-07-2024 18:21 3 6

Marywilska 44, a teraz Merkury. Przypadek, czy ruskie szpiony?
Odpowiedz

~user

11-07-2024 18:04 1 7

Istnieje poważne zagrożenie życia więc muszą na bombach jechać. Bez tego nie dojedzie na czas i ktoś może zginąć w płomieniach ;)
Odpowiedz

~neo

11-07-2024 17:34 3 5

A wczoraj policja dała 4 litery. Nie zabezpieczyli żadnego skrzyżowania i kierowcy dojeżdżali do zamkniętych wyjazdów aby naocznie się przekonać że muszą zawrócić
Odpowiedz

~Grześ

11-07-2024 17:14 3 4

Zastępca przyjechał i odrazu pożar opanowany?
Odpowiedz

~Bbc

11-07-2024 15:52 9 5

Za to miasto zakorkowane a samochody służb wszelakich Cisna się w ten tłum wyjąć niemiłosiernie że tylko jeden strażak przejechał na pojedynczym wyjcu-BRAWO
Odpowiedz

~diabloo

11-07-2024 13:47 12 6

Ciekawe ilu kapelanow strażackich bierze udział w akcji gaszenia pożaru???????
Odpowiedz

~Mieszkaniec

11-07-2024 08:54 3 10

OSP Polanka jak zwykle się nie zebrali jak na większość akcji, po co w ogóle wy tam siedzicie jak nie bierzecie udziału w żadnych działaniach, brawo dla OSP Turaszówka która wyręcza Polankę w każdej sytuacji nawet dzielnicowej nie mającej nic wspólnego z pożarem, oni zawsze się zbiorą ??
Odpowiedz

~No i co?

11-07-2024 08:32 10 8

Zasypać to ognisko piachem i tyle.
Odpowiedz

~antysmog

11-07-2024 07:11 7 25

Pożar trwa od ponad 20 godzin, smród palonych różnego typu tworzyw sztucznych czuć na całym terenie Krosna a jakość powietrza jest tylko średnia....
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.