37-latek jest podejrzany o dokonanie dwóch rozbojów na mieszkańcach miejscowości Potok i Bajdy. Za popełnione czyny Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.
10 listopada w godzinach wieczornych doszło do rozboju na starszym mężczyźnie. Jak ustalili policjanci sprawca wszedł do mieszkalnej części budynku, gdzie używając przemocy doprowadził seniora do stanu bezbronności, a następnie ukradł gotówkę w kwocie 110 zł, biżuterię i monetę okolicznościową.

Policjanci z ogniwa kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie kilka godzin od otrzymania zgłoszenia o rozboju, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Policjanci przeszukali mężczyznę oraz samochód, który użytkował w tym dniu. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili gotówkę w kwocie 110 zł, narzędzia, elementy biżuterii oraz okolicznościową monetę.

37-letni mężczyzna podejrzany jest również o to, że kilka dni wcześniej dokonał rozboju na mieszkance Bajd. Mężczyzna wszedł do jej domu, gdzie używając wobec niej siły fizycznej skradł pieniądze w kwocie 3 tys. zł.

Policjanci z Zespołu ds. Kryminalnych z Komisariatu Policji w Jedliczu przedstawili mu zarzut popełnienia dwóch przestępstw. Na wniosek policji i Prokuratury Rejonowej w Krośnie Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec mieszkańca powiatu krośnieńskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Jedliczu. Za rozbój grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Udostępnij ten artykuł znajomym: