Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej ze Stalowej Woli zwyciężyli w XVII Drużynowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Siatkówce.
Turniej został rozegrany dzisiaj (02.11) w Hali Widowiskowo - Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu.

Organizatorem turnieju rozgrywanego pod patronatem Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, był Sportowy Klub Pożarniczy "Strażak" oraz Komenda Miejska PSP w Krośnie. W turnieju wzięło 6 drużyn reprezentujących swoje komendy - KM PSP Rzeszów (mistrz województwa z 2014r.), KP PSP Stalowa Wola, KP PSP Łańcut, KP PSP Lubaczów, KM PSP Tarnobrzeg oraz KM PSP Krosno.

Awans do finału wojewódzkiego drużyny z komend w Stalowej Woli, Łańcucie, Tarnobrzegu i Lubaczowie, musiały wywalczyć sobie w turniejach eliminacyjnych. Natomiast awans do finału bez eliminacji uzyskały drużyny z komend: w Rzeszowie jako obrońca tytułu Mistrza z 2014r. oraz z Krosna jako gospodarz turnieju finałowego.

Turniej PSP w Jedliczu

Finał został rozegrany w 2 grupach 3 zespołowych, gdzie w pierwszej grupie rozstawiony był Mistrz z 2014r. a w drugiej drużyna z Lubaczowa, która zajęła II miejsce w turnieju finałowym w 2014r. Pierwsze i drugie drużyny z grup grały w dalszej kolejności między sobą o półfinał, a ich zwycięzcy o finał. Rozegrane zostały również mecze ustalające całość klasyfikacji turnieju, która wygląda następująco:

Klasyfikacja końcowa:
1. KP PSP Stalowa Wola
2. KM PSP Rzeszów
3. KP PSP Łańcut
4. KM PSP Krosno
5. KM PSP Tarnobrzeg

Spośród zawodników występujących podczas turnieju, sędziowie oraz kierownicy drużyn wybrali najlepszych zawodników w zakresie: