Jubileusz 107 urodzin obchodziła 12 lutego Pani Katarzyna Moroń - najstarsza mieszkanka gminy Dukla i jedna z najstarszych w Polsce.
Choć przeżyła dwie wojny światowe, cieszy się doskonałym zdrowiem. Jej recepta na długowieczność to praca, proste jedzenie i śpiew. - Babcia cieszy się dobrym zdrowiem, nie choruje i nie ma żadnych leków, oprócz witamin - powiedziała Renata Książkiewicz wnuczka pani Katarzyny.

Długowieczność ma zapisaną w genach, z czwórki rodzeństwa jedna siostra zmarła w wieku dziecięcym, a pozostała trójka żyła 90 i więcej lat. Katarzyna Moroń urodziła troje dzieci - dwóch synów i córkę Janinę. Ma dwie wnuczki Renatę i Agatę i troje prawnucząt: Paulinę, Michała i Arkadiusza.

Pani Katarzyna całe życie pracowała w gospodarstwie rolnym, które prowadziła z mężem. Kiedy owdowiała w 1963 roku sama gospodarowała wraz z córką. Pracowała bardzo ciężko, do 1944 roku mieszkała w Iwli, a kiedy Iwla w czasie operacji karpacko-dukielskiej została prawie zmieciona z powierzchni ziemi, zamieszkała w domu połemkowskim w Chyrowej. Kiedy miała ponad 80 lat zamieszkała wraz z wnuczką Renatą Książkiewicz początkowo w Dukli, a później w Zboiskach, kiedy wnuczka z mężem kupili tam dom.

Pani Katarzyna Moroń jest najstarszą mieszkanką gminy Dukla (żyje tam jeszcze trzy 101-latki) i jedną z najstarszych w Polsce. W dniu 107 urodzin Jubilatkę odwiedził burmistrz Dukli Andrzej Bytnar.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.