Ciasna ale własna. Strażacy z Machnówki dziś oficjalnie otwarli nową remizę.
Po blisko półwieczu istnienia, Ochotnicza Straż Pożarna w Machnówce (Gmina Chorkówka) doczekała się otwarcia nowej remizy. Dziś (20.02) podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego oficjalnie zaprezentowano pomieszczenia dla strażaków.

Pomieszczenia na nową remizę zaadaptowano po lokalu usługowym który zakończył działalność w budynku Domu Ludowego. Dzięki woli lokalnej społeczności i przychylności władz gminy Chorkówka pomieszczenia trafiły w ręce strażaków. Z budżetu gminy została zakupiona i zamontowana brama garażowa a gminna ekipa budowlana z pomocą druhów dokonała remontu.

Strażacy mają do dyspozycji na parterze boks garażowy i niewielkie pomieszczenie kuchenne. Na poddaszu Domu Ludowego znajduje się świetlica.

Podczas zebrania wręczono medale i odznaczenia za wysługę lat.Ochotnicza Straż Pożarna w Machnówce powstała w 1968 roku. Funkcję pierwszej remizy pełnił drewniany budynek po szkole podstawowej pokryty dachówką. W latach 80-tych wybudowano niewielki garaż o konstrukcji drewnianej a w 1998 roku niewiele większy garaż blaszany który do tej pory pełnił funkcję remizy. Jednostka dysponuje samochodem Żuk.