W dniu 20 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Głowience odbył się II Otwarty Turniej Piłki Koszykowej.
Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Miejscu Piastowym. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn z terenu Podkarpacia: Targowiska Team, Jedlicze Team, Automania Sanok, C-Squad Rzeszów, BSK Alta Brzozów. Drużyny rywalizowały w systemie "każdy z każdym".

W ostatnim meczu decydowały się losy pierwszego miejsca, w którym spotkały się BSK Alta Brzozów i C-Squad Rzeszów. Przy zdecydowanym prowadzeniu kilkunastoma punktami do połowy meczu drużyny C-Squad Rzeszów wydawało się, że już nic nie jest w stanie wyrwać zwycięstwa drużynie z Rzeszowa. Mądra gra drużyny z Brzozowa w drugiej odsłonie meczu i kilka trafień za 3 pkt spowodowały całkowity obrót sytuacji. Najpierw drużyna w regulaminowym czasie gry doprowadziła do remisu (25 : 25), a następnie w dogrywce pokonała C-Squad Rzeszów (33 : 31). Trzecie miejsce zajęła drużyna Automania Sanok, czwarte Targowiska Team, piąte Jedlicze Team. Została także przyznana nagroda indywidualna dla najlepszego zawodnika, którym został Michał Popielański z BSK Alta Brzozów.

W czasie trwania zawodów przeprowadzone zostały konkursy, w których nagrodami były vouchery ufundowane przez restaurację „Posmakuj”: Konkurs trójek, wygrał Dawid Łagowski z C-Squad Rzeszów (voucher w wysokości 150 zł.), najlepszym w konkursie rzutów z połowy, okazał się Michał Skubisz również z C-Squad Rzeszów (voucher w wysokości 100 zł.).

Turniej koszykówki w Głowience

Nagrody dla zwycięzców wręczał dyrektor GOK w Miejscu Piastowym Janusz Węgrzyn. Mecze sędziowali: Łukasz Pilecki i Sebastian Kamiński.

Organizator składa podziękowanie dyrektorowi SP w Głowience Krzysztofowi Romanowi za udostępnienie obiektu sportowego do rozgrywek.