17 kwietnia (niedziela) w sali RCKP w Krośnie odbędzie się uroczysty koncert estrady, teatru i opery. Wydarzenie to będzie z okazji jubileuszu pracy artystycznej znanego artysty śpiewaka i malarza, Marka Wiatra.
Marek Wiatr od wielu lat organizuje na Podkarpaciu wielkie artystyczne przedsięwzięcia począwszy od Kursów Mistrzowskich w Iwoniczu Zdroju, Festiwalu w Krośnie, a kończąc na Festiwalu w Żarnowcu. Dzięki niemu nasz region gościł wielu wspaniałych artystów oraz Teatry Operowe i Dramatyczne. Na benefisie pojawią się znakomici śpiewacy, aktorzy oraz znane twarze telewizyjne.

Wystąpią między innymi trzej polscy tenorzy, którzy zaśpiewają utwory wykonywane przez Jose Carrerasa, Luciano Pavarottiego i Placido Domingo. Koncert połączony z Galą Operetkową uświetnią soliści Opery Śląskiej w Bytomiu, artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego, Krakowskiej Piwnicy Pod Baranami oraz Starego Teatru w Krakowie.

Całość poprowadzi Jan Monczka, którego widzowie pamiętają z głównej roli serialu "Tulipan". W czasie trwania benefisu będzie można obejrzeć wystawę prac malarskich Marka Wiatra oraz portretów jego syna Tomasza - lekarza, dla którego malarstwo jest wielką pasją.

Po koncercie Marek Wiatr zaprasza wszystkich widzów na bankiet ze swojskim jadłem. Jednym słowem jubileusz zapowiada się imponująco. Różnorodny i atrakcyjny repertuar oraz znani wykonawcy gwarantują wysoki poziom artystyczny.

Bilety w cenie 50 złotych do nabycia w biurze turystycznym OMNIBUS (budynek RCKP Krosno), tel. 134361067 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 16:00 oraz w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, tel. (13) 43 520 81.

Benefis Marka Wiatra