7 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem obory w Iskrzyni.
Ogień w budynku obory w Iskrzyni przy ul. Szkolnej został zauważony w poniedziałek (29.02) około godziny 04:00 nad ranem przez gospodarzy. Płonął murowany budynek gospodarczy kryty blachą w części garażowej, ogień zaczynał przedostawać się do części w której znajdowało się bydło.

Po zaalarmowaniu straży pożarnej właściciele przystąpili do ewakuacji bydła. Z płonącego kompleksu gospodarczego udało się na szczęście uratować około 120 krów i cieląt.

- Jako pierwsze do pożaru dojechały jednostki OSP Krościenko Wyżne oraz Iskrzynia. Działania strażaków z PSP i OSP w pierwszej kolejności polegały na wprowadzeniu 3 linii gaśniczych do wnętrza pomieszczenia warsztatowego oraz inwentarskiego - relacjonuje bryg. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w KrośnieW akcji brało udział 7 zastępów strażaków z PSP Krosno oraz OSP Iskrzynia, Kombornia, Korczyna, Krościenko Wyżne i Pustyny. Działania na miejscu pożaru zakończyły się przed godz. 07:00.

Prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.