Ogień pojawił się na poddaszu budynku mieszkalnego.
Dziś (02.03) kilka minut po północy strażacy zostali powiadomieni o pożarze na poddaszu w budynku mieszkalnym w Krośnie, przy ul. Batalionów Chłopskich. Mężczyzna który zgłosił pożar wyprowadził z budynku rodzinę a także pozamykał wszystkie drzwi i okna na poddaszu - zapobiegło to rozprzestrzenieniu się ognia.

Na miejsce zadysponowane zostały trzy pojazdy pożarnicze z KMP Krosno, w tym samochód specjalny z drabiną mechaniczną, oraz jednostki OSP Turaszówka i OSP Polanka. Strażacy przybyli na miejsce dostrzegli kłęby dymu wydobywające się spod podbitki dachowej. Jak się okazało ogień objął całe wyposażenie pomieszczenia - głównie meble i odzież. Poprzez klatkę schodową strażacy wprowadzili jedną linię gaśniczą, działania prowadzili w zupełnych ciemnościach i aparatach ochrony dróg oddechowych.

Wideo

- Po ugaszeniu ognia całość wyposażenia usunięto przez okno na zewnątrz budynku i dodatkowo przelano wodą. Przy użyciu pilarki do drewna wycięto część nadpalonej belki dachowej przylegającej bezpośrednio do komina w pomieszczeniu objętym pożarem. Wszystkie pomieszczenia poddasza sprawdzono kamerą termowizyjną - relacjonuje bryg. Mariusz Kozak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

- W działaniach wzięło udział 8 pojazdów i 33 strażaków, tj. z JRG PSP Krosno oraz OSP Turaszówka i Polanka, a także OSP z KSRG: Żarnowiec i Szczepańcowa. Działania na miejscu pożaru zakończono o godz. 2.35 - dodaje Mariusz Kozak.