W dniach 26-28 lego w Gdańsku odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu, zarazem eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata 2016.
Wystartowało ponad 230 najlepszych zawodników z całego kraju, Spartan Rymanów wystawił 8 zawodników w tym, 5 juniorów do 18 lat, 2 juniorki do 18 lat, oraz 1 zawodnika w najbardziej prestiżowej kategorii senior. Spartanie również i tym razem nie zawiedli, zdobywając 6 medali, w tym 1 mistrzostwo kraju.

Spartan Rymanów

Wyniki zawodników Spartan Rymanów:
Grzegorz Nowotarski (senior 80kg)
- 1 miejsce ręka lewa (Zawodowy Mistrz Polski 2016)
- 2 miejsce ręka prawa

Adrian Biega (junior 70 kg)
- 2 miejsce ręka lewa (v-ce Mistrz Polski)
- 7 miejsce ręka prawa

Damian Biega (junior 60 kg)
- 2 miejsce ręka lewa (v-ce Mistrz Polski)
- 2 miejsce ręka prawa (v-ce Mistrz Polski)

Bogdan Pojnar (junior 65 kg)
- 4 miejsce ręka lewa
- 5 miejsce ręka prawa

Grzegorz Biega (junior 80 kg)
- 3 miejsce ręka lewa (brązowy medalista)
- 4 miejsce ręka prawa

Mateusz Skwara (junior 75)
- 7 miejsce ręka lewa
- 7 miejsce ręka prawa

Andżelika Wermińska (juniorka 60 kg)
- 6 miejsce ręka lewa
- 5 miejsce ręka prawa

Katarzyna Długosz (juniorka 50 kg)
- 4 miejsce ręka lewa
- 6 miejsce ręka prawa

Spartan Rymanów

Kadrę Polski zasiliło w tym roku 3 zawodników z Rymanowa:
Grzegorz Nowotarski - Mistrz Polski w kat senior 80 kg
Damian Biega - v-ce Mistrz Polski w kat junior 18 lat 60 kg
Adrian Biega - v-ce Mistrz Polski w kat junior 18 lat 70 kg

- Zawody odbyły się w Gdańsku, więc mieliśmy do przebycia całą Polskę, pierwszego dnia 26 luty (piątek) odbyło się ważenie zawodników oraz przydziały do kat wagowych i wiekowych. W sobotę 27 luty, odbyły się eliminacje oraz finały ręki lewej, spartanie w coraz liczniejszej grupie nie zawiedli, zdobywając Mistrza Polski - Grzegorz Nowotarski, oraz 2 v-ce Mistrzostwa Polski - Damian i Adrian Biegowie. W niedzielę 28 lutego rozegrano eliminacje oraz finały ręki prawej, gdzie również zawodnicy spartana pokazali wysoką formę, zdobywając 2 srebrne medale Mistrzostw Polski. tj: Grzegorz Nowotarski oraz Damian Biega. Grzegorz w seniorach obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski i tym samym drugi rok z rzędu został najlepszym zawodnikiem w Polsce. Tym samym 3 Spartanów będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Rumunii oraz Świata w Bułgarii, liczymy iż uda się wyjechać wszystkim zawodnikom lecz wszystko zależy od sponsorów oraz samej Gminy Rymanów. Koszty wyjazdu niestety muszą pokryć kluby. Oczywiście nie można zapomnieć o sponsorach którzy już wspierają nasz klub oraz rozwój sportu w naszej gminie Rymanów, mowa w szczególności o firmie "LATER" Rymanów reprezentowaną przez Pana Stanisława Rajchla
oraz Gminie Rymanów która również dokłada wszelkich starań abyśmy się rozwijali. To dzięki nim, nasz klub rozwija się dynamicznie oraz ma możliwość finansowania wyjazdów młodzieży na zawody krajowe jak i międzynarodowe
- mówi Grzegorz Nowotarski.

Wszystkie osoby zainteresowane treningami lub sponsoringiem mogą kontaktować się poprzez adres emai spartanrymanow@poczta.onet.pl, bądź telefonicznie 509 412 196.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.