W środę (09.03) po raz pierwszy w Krośnie odbył się Dzień Pracodawcy. Miejscem spotkania była Hala Krosno.
- To wielkie święto dla krośnieńskiej Naftówki, to wielki dzień. Możemy dzisiaj zapytać oto, co dla naszych uczniów najważniejsze - jaką drogą podążać, jakie kwalifikacje uzupełnić by znaleźć się na tym bardzo atrakcyjnym rynku pracy - mówiła podczas otwarcia Dnia Pracodawcy Joanna Kubit, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4.

Wydarzenie w formie targów skierowane było do uczniów, kilkanaście firm z branży naftowo-gazowniczej zaprezentowało "pod balonem" swoją ofertą rekrutacyjną.

Uczniowie mogli porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami, zapoznać się ze specyfiką pracy i zaplanować swoją ścieżkę zawodową. Największym zainteresowaniem cieszyły się firmy mające swoje przedstawicielstwa za granicą i wysyłające tam swoich pracowników.Dzięki szerokiej współpracy Naftówki z lokalnymi instytucjami swoje stoisko zaprezentował m.in. Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Organizatorem Dnia Pracodawcy był ZSP nr 4 w Krośnie przy wsparciu prezydenta Krosna oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego.