W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie odbyła się piąta edycja turniejów dla gimnazjalistów - gastronomiczny "Gimnazjalny Mistrz lepienia pierogów" i fryzjerski "Odkryj swój talent".
Do udziału zgłosiło się 7 drużyn z następujących szkół:
- Miejski Zespół Szkół Nr 4 w Krośnie, Gimnazjum Nr 4,
- Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie, Gimnazjum Nr 1,
- Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Krośnie, Gimnazjum Nr 2,
- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie,
- Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu,
- Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Jaśle,
- Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu.

Konkursy skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy chcą zaprezentować swój talent i kreatywność w tworzeniu fryzur oraz potraw. Ich celem było ukazanie uczniom atrakcyjności zawodów fryzjerskiego i gastronomicznego, pomoc w rozpoznaniu predyspozycji zawodowych oraz rozwijanie pasji w tych kierunkach.

Turniej fryzjerski odbywał się w pracowni fryzjerskiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, która cały czas przyglądała się zmaganiom i oceniała: pomysłowość, nowatorstwo i inspirację, utrzymanie młodzieżowego stylu oraz efekt końcowy.

Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci:
- I miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie - Eryka Głód
- II miejsce - Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu - Karolina Krygowska
- III miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie - Patrycja Cymborska.

Gimnazjalny Mistrz lepienia pierogów

Turniej gastronomiczny odbywał się w pracowni gastronomicznej, w której na uczestników czekały odpowiednio przygotowane wcześniej stanowiska pracy. Każda drużyna miała do dyspozycji niezbędne do wykonania zadania produkty (farsz do pierogów ruskich, ciasto) i sprzęt. Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie wykonać gotowy produkt czyli pierogi. Ocenie podlegały nie tylko czas poświęcony na wykonanie zadania i liczba pierogów, ale także ich jakość. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała czteroosobowa, która cały czas przyglądała się zmaganiom.

Zwycięzcami zostali reprezentanci:
- I miejsce – Zespół Szkół Miejski Nr 5 w Jaśle,
- II miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie,
- III miejsce – Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu.

Odkryj swój talent

Dla wszystkich zawodników ufundowano nagrody i dyplomy. Uroczystego wręczenia nagród dokonała Naczelnik Wydziału Edukacji pani Grażyna Gregorczyk.

Na zakończenie konkursu wystąpił szkolny kabaret "Złote Maliny" i przedstawił scenkę kabaretową pt. "Zwycięzcy".

Miła atmosfera i zdrowa rywalizacja powodują, że turnieje w ciągu 5 lat osiągają coraz wyższy poziom. W związku z tym coraz trudniej jest wyłonić mistrzów. Umiejętności kulinarne i fryzjerskie gimnazjalistów są coraz lepsze. Udział
w konkursach wzbudził w uczestnikach wiele emocji i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Gimnazjaliści stwierdzili, że pobyt w naszej szkole będą wspominać z przyjemnością, a udział w konkursie ocenili jako dobrą zabawę.
Udostępnij ten artykuł znajomym: