Sklep Lidl w Krośnie wprowadził regulamin parkingu.
Brak miejsc parkingowych lub konieczność wnoszenia opłat sprzyja parkingowej samowoli. Walkę z nią dla dobra swoich klientów rozpoczął Lidl.

Przed kilkoma tygodniami na parkingu sklepu Lidl w Krośnie przy ul. Lniarskiej pojawili się pracownicy firmy ochroniarskiej. Podczas dwudniowej akcji wręczali ulotki wszystkim zmotoryzowanym, którzy zaparkowali pod sklepem a nie udawali się na zakupy do Lidla.

Jak dowiadujemy się z ulotki, regulamin parkingu został wprowadzony... 29 listopada 2012 roku, "postój na parkingu dozwolony jest tylko w czasie dokonywania zakupów" a pojazdy naruszające regulamin "będą usuwane na koszt i ryzyko naruszającego regulamin lub właściciela pojazdu". Najciekawsza jest jednak informacja na końcu ulotki. Dowiadujemy się, że samochód zostanie odholowany do... Brzeska oddalonego od Krosna o ponad 100 km a opłaty jakie trzeba będzie wnieść aby odebrać samochód to 650 zł netto. Co ciekawe, niedawno przed wjazdem na parking zamontowano tablice informujące o regulaminie parkingu, nie było ich jednak jeszcze w maju 2013 roku czyli wtedy kiedy obowiązywał regulamin. Przed wjazdem nie ma również treści samego regulaminu parkingu czyli zmotoryzowany wjeżdżając na parking dowiaduje się o regulaminie ale nie ma możliwości zapoznania się z nim.

Lidl Krosno

Przedstawiciele Lidla zapewniają, że regulamin jest konieczny i służyć ma klientom sklepu. - Chcielibyśmy poinformować, iż z powodu długotrwałego i uciążliwego blokowania miejsc parkingowych przed naszym sklepem w Krośnie, został wprowadzony regulamin parkingu. Działania te mają na celu udostępnienie odpowiedniej ilości miejsc postojowych oraz zapewnienie możliwości wygodnego i szybkiego dokonania zakupów wszystkim naszym zmotoryzowany klientom - tłumaczy Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska.

Większość kierowców którzy otrzymywali ulotki rzadko wczytywała się w ich treść. Najczęściej lądowały one w koszach albo w schowkach samochodów.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.