Do dwóch potrąceń pieszych doszło wczoraj w powiecie krośnieńskim. Potrąceni mężczyźni z obrażeniami przebywają w szpitalu.
Krośnieńscy policjanci pracowali wczoraj około godz. 16 w Rogach, gdzie miało miejsce potrącenie pieszego. Według wstępnych ustaleń do potrącenia doszło podczas wyprzedzania rowerzysty i pieszego poruszających się prawą stroną drogi. 20-letni kierowca fiata punto w chwili zjeżdżania na prawy pas ruchu oślepiony przez słońce nie zauważył idących obok siebie po prawej stronie jezdni pieszych i potrącił jednego z nich. Potrącony 30-latek został przewieziony do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego doszło po godz. 20 w Szczepańcowej. Z ustaleń Policji wynika, że 22-latek kierujący opelem astra potrącił idącego z naprzeciwka lewą stroną mężczyznę, który w momencie wymijania zachwiał się i zatoczył na środek jezdni. Potrącony 62-letni mężczyzna znajduje się w szpitalu. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że był trzeźwy.

Uczestnicy powyższych wypadków to mieszkańcy powiatu krośnieńskiego.

Udostępnij ten artykuł znajomym: