22 marca w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie oficjalne otwarto nową pracownię masażu.
ZSKU jest szkołą, która przygotowując ofertę kształcenia dla osób dorosłych kieruje się w dużej mierze potrzebami lokalnego rynku pracy, jak tez potrzebami zgłaszanymi przez słuchaczy czy absolwentów. Już kilka lat temu pojawiły się pierwsze pytania: dlaczego szkoła nie prowadzi kształcenia w zawodzie technik masażysta? Dlaczego mieszkańcy Krosna, którzy chcą się kształcić w tym zawodzie, musza korzystać ze szkół w Rzeszowie czy Jaśle?

Po przeprowadzonych badaniach mających na celu zbadanie zainteresowania tym kierunkiem kształcenia, okazało się, że słuchacze i absolwenci kierunków - technik usług kosmetycznych, czy tez kierunków jak to my nazywamy około medycznych - czyli opiekun medyczny, opiekun w DPS, opiekunka środowiskowa, również zwracali uwagę na potrzebę kształcenia w tym właśnie zawodzie. Ukończenie dwóch kierunków pokrewnych sprawi ze staną się bardziej atrakcyjni na rynku pracy, a to przełoży się na znalezienie pracy oraz rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Wśród słuchaczy na tym kierunku są również osoby, które kiedyś pracowały jako masażyści jednak brak formalnych kwalifikacji spowodował, że zostali odsunięci od tego zawodu. Ukończenie szkoły i uzyskanie tytułu technik masażysta może przyczynić się do tego, że powrócą do zawodu. Dlatego na początku 2015 roku szkoła zdecydował się rozpocząć procedurę związaną z uzyskaniem zgody na kształcenie w tym kierunku.

ZSKU Krosno nowa pracownia masażu

Pozytywna opinia Organu prowadzącego, a następnie powiatowej i wojewódzkiej Rady Rynku Pracy sprawiła, że od 1 września roku szkolnego 2015/2016 rozpoczęto kształcenia w szkole policealnej dla dorosłych w zawodzie technik masażysta. Początki nie były łatwe, gdyż bazowano głównie na wypożyczonym sprzęcie średniej jakości. Pojawiło się jednak światełko w tunelu i dzięki pomocy Gminy Krosno udało się skorzystać z rezerwy budżetowej z tytułu wyposażenia w sprzęt i pomoce dydaktyczne pomieszczeń do przeprowadzania egzaminów praktycznych.

ZSKU Krosno nowa pracownia masażu

- Szczególne podziękowania należą się Panu Prezydentowi, za możliwość skorzystania z tej rezerwy oraz Pani Jolancie Kopciuch-Szmyd, która pilotowała tę sprawę w ministerstwie. Wierzymy, że ta piękna pracownia posłuży również kolejnym rocznikom słuchaczy, którzy zechcą uczyć się na tym kierunku, jak również wykorzystywana będzie do prowadzenia form pozaszkolnych czyli kursów, z których będą korzystać nie tylko nasi słuchacze, ale również inni zainteresowani mieszkańcy naszego miasta - mówi Ewa Wajs z ZSKU w Krośnie.

Nową pracownię masażu oficjalnie otwarto 22 marca br.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.