W dniach 13-19 marca 2016 czworo uczniów z Zespołu Szkół w Iwoniczu pod opieką Anny Kolarczyk i Izabeli Śliwka przebywało we Francji w Nimes w ramach realizacji projektu Erasmus+.
Do Francji przyjechali również uczniowie z Niemiec, Włoch, Cypru, Grecji, Turcji, Bułgarii i Wielkiej Brytanii, którzy współpracują nad projektem o nazwie "YOUropeans an the move - migrants between integration and tradition". Oficjalne rozpoczęcie odbyło się w szkole "Lycẻe Genevieve de Gaulle Anthonioz" Nimes, gdzie uczestnicy wysłuchali wykładu na temat historii Francji i obejrzeli wystawę związaną z tym tematem.

Zespoły z poszczególnych państw biorących udział w projekcie Erasmus+ zaprezentowały specjalnie przygotowany na tę okazję występ wzorowany na Eurowizji.

ZS w Iwoniczu z Erasmusem+

Każdy dzień pobytu we Francji wypełniony był różnymi atrakcjami. Uczestnicy projektu brali udział w warsztatach muzycznych i tanecznych. Efektem końcowym warsztatów był występ w hali koncertowej w Nimes.

Młodzież nie tylko pracowała nad realizacją projektu, lecz także miała okazję zwiedzić okoliczne miejscowości i ich zabytki.

Projekt Erasmus+ to sposobność na rozwijanie zainteresowań, podróżowania, doskonalenia znajomości języków obcych i zawierania międzynarodowych przyjaźni. Wyjazd młodzieży jest całkowicie finansowany ze środków Unii Europejskiej. Przed uczniami Zespołu Szkół w Iwoniczu kolejny wyjazd w ramach dalszej pracy nad projektem Erasmus+, tym razem na Kretę.