Zespół Karpat odniósł kolejne zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonany na pierwszoligowych parkietach. Mimo wygranej nad drużyną z Murowanej Gośliny Krośnianki straciły fotel wicelidera na korzyść Developresu Rzeszów. Nie ma jednak powodów do zmartwień, bo pierwsze trzy zespoły w tabeli mają identyczną ilość punktów, a o pozycji decyduje bilans setów. Sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.
Przed spotkaniem trener drużyny Karpat wyraził pewne obawy związane z wpływem długiej podróży na formę zawodniczek oraz nieznajomością hali, więc aby wyeliminować te czynniki krośnieńska drużyna zameldowała się w Goślinie w już piątkowy wieczór.

"Już o 20:00 w piątek byliśmy [w Goślinie], więc [dziś] byliśmy wypoczęci, ta podróż nie miała na nas wpływu."

Powyższe słowa Dominika Stanisławczyka dawały nadzieję, że długi czas, spędzony w autokarze, nie pozostawi śladu na dyspozycji krośnieńskich zawodniczek. Mimo wszystko w dwóch pierwszych setach to gospodynie dominowały na parkiecie. Podopieczne Piotra Sobolewskiego zaskoczyły mocną i skuteczną zagrywką, która sprawiła zawodniczkom Karpat wiele kłopotu. Bez dobrego przyjęcia "Karpatki" nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki, co odbiło się na wyniku. Zespół z Murowanej Gośliny wygrał dwa pierwsze sety i obraz gry wskazywał, że jest na dobrej drodze, aby odnieść kolejne zwycięstwo na własnym parkiecie.

Po spotkaniu trener Karpat nie szczędził krytyki, dotyczącej gry zespołu w tej części meczu.
"[Jestem] bardzo niezadowolony z tych pierwszych dwóch setów, bo graliśmy jak trzecia liga przeciwko pierwszej. Była duża różnica poziomów. Nie mogliśmy przyjąć zagrywki, nie mogliśmy się ruszać w obronie. Wyglądaliśmy, jakbyśmy dopiero przyjechali do Gośliny i od razu zaczęli grać mecz, po jedenastogodzinnej podróży."

Początek trzeciego starcia również przemawiał za scenariuszem, że mecz zakończy się wynikiem 3:0.Kiedy set wkraczał w decydującą fazę gospodynie niespodziewanie roztrwoniły czteropunktową przewagę, by ostatecznie oddać pole rywalkom. Zawodniczki Karpat wróciły z dalekiej podróży, wygrywając po zaciętej końcówce i przedłużająca szansę na wywiezienie z obcego terytorium solidnej porcji punktów.

Zwycięstwo w trzecim secie wyraźnie dodało skrzydeł krośnieńskim siatkarkom, które uwierzyły, że odwrócenie losów spotkania jest jeszcze możliwe. Wiara szybko znalazła odzwierciedlenie w poczynaniach na parkiecie i przyniosła efekt w postaci zwycięstwa w czwartej partii. O ostatecznym wyniku miał zadecydować tie-break.

Decydująca partia rozpoczęła się po myśli drużyny gości. Kilka punktów przewagi na starcie pozwalało sądzić, że sprawdzi się stara siatkarska prawda, że jak się nie wygrywa meczu prowadząc 2:0, to się go przegrywa 2:3. Wówczas podopieczne Piotra Sobolewskiego jeszcze raz poderwały się do walki i doprowadziły do wyrównania. Ostatnie minuty spotkania to gra punkt za punkt, w której więcej opanowania wykazały siatkarki Karpat i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 2:3 (25:17, 25:16, 23:25, 20:25, 13:15)

Joanna Bednarczyk, drugi trener Karpat, w pomeczowym komentarzu dla serwisu khskarpaty-krosno.pl tak podsumowała postawę krośnieńskiego zespołu w sobotnim spotkaniu.

"Pierwsze dwa sety kompletnie nam nie wyszły, mnóstwo własnych błędóww, chaos na boisku, cieżko było wejść w mecz i się odnależć. Kolejna odsłona, to znaczna poprawa gry, w kazdym elemencie.. Dziewczyny czuły się pewniej na boisku, popełniały mniej błędóww. W 4 secie widać było, że dziewczyny uwierzylły w siebie i pokazały dobrą grę, która przełożyła się na wynik. Poczatek piątego seta – wymarzony – kilkupunktowa przewaga, lecz w połowie seta rywalki zdołały wyrównać. Końcówka jednak należala do nas. Błędy przeciwniczek i nasza fenomenalna obrona, w kluczowych momentach, pozwoliły wygrac tie-breka i cały mecz 2:3."

"Karpatki" kolejny raz pokazały charakter, co nie uszło uwadze trenera. Dominik Stanisławczyk, mimo, że nie był zadowolony z dyspozycji zespołu w dwóch pierwszych setach, zaznaczył że powrót ze stanu 0:2 bardzo go cieszy.

"Jestem zadowolony z powtoru od 0:2, choć bardzo niezadowolony z tych pierwszych dwóch setów."

"Na szczęście w trzecim i kolejnych setach potwierdziło się to, że nie odpuszczamy, że jesteśmy waleczną drużyną, że gramy o każdy punkt, o każdy set i to pozwoliło nam wygrać ten mecz."

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.