Choć nowy samochód pożarniczy w garażu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pustynach stacjonuje już od października 2015 roku, oficjalne jego przekazanie druhom i poświęcenie samochodu odbyło się w niedzielę 29 maja.
Przy udziale władz samorządowych, ochotniczej i państwowej straży pożarnej, druhów oraz zgodnie z ceremoniałem pożarniczym odbyła się wczoraj uroczystość oficjalnego przekazania nowego wozu bojowego ochotnikom z Pustyn (Gmina Krościenko Wyżne).

W blisko 90-letniej historii OSP Pustyny jest to 5 samochód pożarniczy. Pierwszym pojazdem na wyposażeniu jednostki był wóz konny z ręczną pompą i wężami zakupiony w 1927 roku. W kolejnych latach strażacy dysponowali samochodem Lublin, Żuk i DAF. Fabrycznie nowy Mercedes Atego oficjalnie przekazany w niedzielę stanie w remizie obok Forda Transita użytkowanego od 2004 roku. - Chciałem podziękować za nowy samochód. Zapewniam, że trafił w odpowiednie ręce i do właściwych ludzi. Posiadając takie wyposażenie jakim obecnie dysponujemy, jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa na terenie naszej miejscowości, gminy i powiatu - mówił podczas uroczystości Prezes OSP Pustyny dh Krzysztof Podkul.Koszt nowego samochodu to ponad 639 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy w Krościenku Wyżnym (339 tys. zł), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej (160 tys. zł) i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (140 tys. zł).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.