1 czerwca w Odrzykoniu doszło do realizacji projektu "Dzień Dziecka w Bullerbyn". Inicjatorem całego wydarzenia była Joanna Nowak - bibliotekarz szkolny.
Sam pomysł wzbudził u dzieci ogromną ciekawość i zaangażowanie. Drugoklasiści już od dłuższego czasu przygotowywali się do wzięcia udziału w projekcie czytając książki Astrid Lindgren. Poznawali nowych bohaterów, a także ich pomysły na spędzanie czasu wolnego.

Dzień Dziecka w Bullerbyn w Odrzykoniu

Całe wydarzenie miało na celu urealnienie przygód i zabaw książkowych bohaterów. W ogrodzie nieopodal szkoły powstała więc osada Bullerbyn, do której 1 czerwca zawitali uczniowie Szkoły Podstawowej. Oprócz takich atrakcji jak szukanie skarbu czy delektowanie się napojem z drzewa lemoniadowego, dzieci miały okazję sprawdzić się w roli gospodarzy. W odrzykońskim Bullerbyn nie zabrakło bowiem zagrody z prawdziwymi zwierzakami. Były króliki, konik, pies, kury, kurczaki, kaczki i kozy. Zabawa rozpoczęła się odnalezieniem listu od dzieci z Bullerbyn a następnie poszukiwaniem mapy zadań. Po odnalezieniu mapy, dzieci wykonywały zadania na podstawie zabaw "Dzieci z Bulerbyn".

Dzień Dziecka w Bullerbyn w Odrzykoniu

Piękna pogoda, zaangażowanie, pomysłowość i radość dzieci pozwoliły nam zrealizować projekt w stu procentach.
Udostępnij ten artykuł znajomym: