Na letnie i późnowiosenne upały wybieramy najlepsze lody gałkowe w Krośnie. Specjalnie dla Was odwiedziliśmy najbardziej znane lodziarnie w mieście.

Świetnie orzeźwiają i poprawiają nastrój. Gdzie iść na lody w Krośnie? To pytanie często sobie zadajemy, szczególnie latem. Dlatego postanowiliśmy wraz z naszymi testerkami Julką (9 lat) i Majką (6 lat) odwiedzić krośnieńskie lodziarnie i sprawdzić dla Was gdzie są najlepsze lody.

Odwiedziliśmy dziewięć lodziarni w Krośnie. Niektóre działają już od dobrych kilku lub nawet kilkudziesięciu lat, ich receptury wyrobu przechodzą z dziada pradziada, inne natomiast powstały stosunkowo niedawno, ale również już mają swoich wiernych klientów. Nasze testerki sprawdziły jak smakują, jaka jest ich konsystencja a my ile kosztują i ile ważą.

Julka i Majka w każdej z lodziarni wybrały po dwie gałki. My wyposażeni w elektroniczną wagę ważyliśmy lody wraz z kubkiem a dziewczyny próbowały.

Dla dziewczynek absolutnym numerem jeden w tym zestawieniu są lody z Cukierni Jagusia (ul. Krakowska). Miały bardzo wyrazisty smak. Aby je kupić trzeba było odstać swoje, choć lodziarnia nie jest w centrum miasta. Lody - najbardziej aromatyczne spośród wszystkich które spróbowały. Gładkie, puszyste, bardzo mleczne i czuć było, że są domowej roboty. Oczywiście ogrom smaków do wyboru.

Nie mogło zabraknąć bardziej nowoczesnych smaków jak chili z czekoladą w Santosie (ul. Staszica). Gałki lodów były mniejsze ale warte spróbowania. Lody bardzo dobre, kremowa konsystencja o wyrazistym smaku. Warto spróbować jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji.

Kolejnym punktem na mapie naszej podróżny była lodziarnia Daniel Staroń (ul. Piłsudskiego), która powstała w Krośnie zupełnie niedawno. Lody tutaj sprzedawane są na porcje po 70 g. Są inne i oryginalne, zasługują na wielkiego plusa. Jednak jak dla dziewczynek to mało praktyczne - druga porcja lodów nie mieściła się w kubku przez co szybko zaczęła się topić. Mimo to lody okazały się bardzo dobre.

Test lodów w Krośnie

Grzechem byłoby nie spróbować lodów w Cukierni Joasia (budka z lodami przy ul. Popiełuszki). Tych lodów jeszcze nie próbowały przez co były dla nich dużym zaskoczeniem na plus. Lody okazały się kremowe, nie za słodkie, bardzo aromatyczne, szczególnie Majce do gustu przypadł smak śmietankowy.

Do lodziarni u Sznajdra (ul. Powstańców Warszawskich) trafiliśmy przypadkiem, jak się okazało to klasyczne lody z dala od centrum. Dziewczynki wybrały smak czekoladowy i kokosowy. Lody były bardzo smaczne, szczególnie smak kokosowy przypadł im do gustu, masa zawierała sporo wiórków kokosowych i była bardzo wyrazista w smaku.

W pobliżu krośnieńskiej starówki odwiedziliśmy cztery lodziarnie. Najbardziej rozczarowała nas pierwsza na ul. Staszica, pomiędzy Urzędem Miasta a zakładem fotograficznym (Grill Bar u Szwagra). Dziewczynki po skosztowaniu stwierdziły że lody są po prostu niesmaczne.
Trochę lepiej wypadły lody z cukierni Wołczański (Plac Konstytucji 3-go Maja). Były w miarę dobre lecz bardzo słodkie i wodniste. Gałki średniej wielkości, kilka smaków do wyboru. W Dubaj Cafe (ul. Sienkiewicza) można spróbować lodów z Zielonej Budki. Jak to powiedziała Julia niedobre lody. Dziewczynki spróbowały smaku karmel z solą myśląc że to czekoladowy, nie znały tego smaku i lody nie przypadły im do gustu.

Ostatnim miejscem które odwiedziliśmy by spróbować lodów i ocenić ich smak była lodziarnia Vito (ul. Piłsudskiego). Tutaj lody jak lody taki standard nic nadzwyczajnego. W dwóch smakach dziewczynki trafiły na kryształki lodu i jak później stwierdziły nie był to dobry wybór. Nie wiemy jak w innych może to przypadek ale nie powinno tak być. Lody raczej wodniste niż kremowe, niestety wielkie rozczarowanie, nie posmakowały naszym testerkom.

Czas na podsumowanie. Ranking lodów Julki i Majki:
1. Jagusia - 73,7 g / 4 zł
2. Sznajder - 79,5 g / 4 zł
3. Joasia - 72,2 g / 4 zł
4. Daniel Staroń - 143,17 g / 6 zł
5. Santos - 71,5 g / 4 zł
6. Dubaj Cafe - 95 g / 5,50 zł
7. Wołczański - 69,1 g / 4 zł
8. Vito - 69,5 g / 4 zł
9. Grill Bar u Szwagra - 106,5 g / 3,60 zł

Zgadzacie się z tym wyborem naszych testerek? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.